Fundacja ForMusic

Fundacja ForMusic

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja ForMusic, to organizacja pozarządowa powołana do życia przez grupę młodych ludzi. Ideą, która ukonstytuowała podstawy działania fundacji jest muzyka współczesna. Naszą nadrzędną ideą jest - dzielenie się muzyką z innymi ludźmi. Muzyka bowiem koi ludzkie zmysły - jest to fakt znany nie od dziś.


Krótki slogan opisujący najlepiej działanie fundacji to hasło: "ForMusic, for Ideas, for Passion!"  Muzyka przecież to pasja. Jak często spotykamy ludzi, dla których tworzenie, realizowanie muzyki jest celem nadrzędnym. Nie wszyscy jednak, którzy mają ku temu talent, mają szansę zaistnieć. I po to właśnie została stworzona organizacja ForMusic.


Łowcy młodych talentów - moglibyśmy o nich powiedzieć. Ale nie tylko. W dzisiejszych czasach, w których na scenie muzycznej, przede wszystkim prym wiedzie główny mainstream zagranicznej twórczości muzycznej pojawiły się nowe potrzeby w tej dziedzinie sztuki.

Przede wszystkim są to:

- potrzeba edukacji muzycznej oraz

- promocja polskiej twórczości muzycznej.

W zakresie działania fundacji leży współpraca z Warszawską Szkołą Filmową, a także z Łazienkami Królewskimi w Warszawie.
 

Być może wydawałoby się, że w takim obszarze sztuki fundusze znajdą się zawsze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zawsze jednak dotuje działanie młodych, dopiero rozpoczynających swoją działalność organizacji.


Jak wypowiadają się przedstawiciele fundacji:  Wbrew pozorom - nie jest łatwo i szczególnie teraz, na początku naszej drogi, cenny jest dla nas każdy grosz.
 

Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy, w przyszłości będzie jeszcze o niej głośno w kręgach muzycznych i nie tylko.