Pomóż uciszyć burzę w głowie Frania! Rehabilitacja to szansa na rozwój!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 osoby
245 zł (2,01%)
Brakuje jeszcze 11 924 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zajęcia integracji sensorycznej, tlenoterapia, badania

Franciszek Szutko , 9 lat

Sulejówek , mazowieckie

Autyzm

Franek to nasze pierwsze dziecko. Ukochane i długo wyczekiwane. Tym bardziej przeżywaliśmy ciąże i sam moment narodzin syna, który postanowił pojawić się wcześniej na tym świecie. Narodziny Franka niestety były dramatyczne. Poród się przedłużał, gdy synek owinął się pępowiną, lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu. Franek miał problemy z oddychaniem, na półtora miesiąca trafił do inkubatora i przeszedł zapalenie płuc.

Mimo tak trudnego początku synek rozwijał się prawidłowo. Siadał, raczkował i stawiał pierwsze kroki, wypowiadał pierwsze słowa. Kiedy Franek skończył trzy lata, wszystko diametralnie się zmieniło. Nagle zaczął niewyraźnie mówić, był agresywny wobec innych, uderzał głową o ścianę, krzyczał… Zaczęliśmy szukać pomocy i tak po wielu badaniach i wizytach w gabinetach lekarskich padła w końcu diagnoza - autyzm dziecięcy.

Syn uczęszcza na zajęcia z integracji sensorycznej, bierze udział w turnusach tlenoterapii. Wszystko po to, by miał szansę na dalszy rozwój. Wierzymy, że wkrótce napady agresji będą już tylko wspomnieniem, a Franek nie będzie miał żadnych problemów z nauką i kontaktem z otoczeniem.

Leczenie syna pochłania każdy wolny grosz. Nie możemy przerwać terapii, dlatego zwracamy się o wsparcie. Prosimy, wyciągnij do Franka pomocną dłoń.

Rodzice Franka

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 osoby
245 zł (2,01%)
Brakuje jeszcze 11 924 zł
Wesprzyj Wesprzyj