Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Otwock, mazowieckie

Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Ochotniczych Straży Pożarnych zapoczątkowała innowacyjny, ponadstandardowy, bezpłatny program szkoleń dla strażaków "Bezpieczna jazda wozami pożarniczymi w trudnym terenie".

Obecnie strażacy są dysponowani do wszelkiego typu zgłoszeń i muszą wiedzieć jak sobie poradzić na zróżnicowanym, wymagającym terenie. Podczas akacji nie ma czasu na testowanie możliwości auta, tym bardziej na „naukę w boju”. Takich umiejętności nie da się posiąść wyłącznie w sposób teoretyczny, niezbędna jest praktyka.


Cały czas widzimy lub słyszymy w mediach informację o wpadkach samochodów strażackich podczas dojazdu na miejsce zdarzenia, chcemy odwrócić tą niechlubną statystykę i przeszkolić jak najwięcej strażaków z bezpiecznej jazdy wozami pożarniczymi aby mogli skutecznie i bezpiecznie nieść pomoc.  


Przeprowadziliśmy już bezpłatne szkolenia dla ponad 420 strażaków z 100 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej z województwa mazowieckiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego  Jednocześnie przygotowujemy kolejne szkolenia dla strażaków z innych województw. Cały czas zgłaszają się do nas jednostki z całego kraju, wyrażające chęć udziału w kolejnych ćwiczeniach. 
Jesteśmy przekonani, że nabyte umiejętności oraz zdobyte doświadczenie zaowocuje podczas usuwania skutków katastrof naturalnych i masowych kryzysów, gdzie zachodzi konieczność poruszania się poza infrastrukturą drogową niosąc pomoc poszkodowanym.

Przed nami jeszcze nikt nie prowadził szkoleń z bezpiecznej jazdy wozami pożarniczymi w trudnym terenie na tak dużą skalę.

Relację ze szkoleń można zobaczyć pod linkiem Włocławek
 
Skalę przedsięwzięcia może zobrazować mapa miejsc szkoleń oraz przeszkolonych jednostek.

Do tej pory wszystkie przeprowadzone ćwiczenia były dla strażaków bezpłatne, chcemy aby było tak dalej.

 

Wpłaty

Ładuję...