Fundacja Ewy Naworol

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Jelcz Laskowice, dolnośląskie

Z miłości do dzieci. Z miłości do zwierząt. Jesteśmy dla Was.
Skąd pomysł na Fundację, na Ogólnopolską Akcję Edukacyjną MY NIE GRYZIEM, na pomoc potrzebującym, na wsparcie po traumatycznych przejściach jakimi są pogryzienia, na dogoterapię???
Wszystko zaczęło się od Biesi, pieska dzięki któremu przekonaliśmy się, że miłość do zwierząt nie objawia się tylko głaskaniem i przytulaniem, ale przede wszystkim odpowiedzialnym wychowaniem i odpowiedzialnym żywieniem. To co nasz piesek je ma wpływ na wiele czynników, nie tylko zdrowotnych…
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Fundacja Ewy Naworol kompleksowo zajęła się tematem bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych w kontakcie z psem.

Od 2013 roku organizujemy Ogólnopolską Akcję Edukacyjną MY NIE GRYZIEMY, której celem jest:
- Szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy.
- Szeroko pojęta edukacja dotycząca bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami (pies/kot).
- Zwrócenie uwagi na sygnały wysyłane przez psy – mowa ciała psa/kota.
- Zmniejszenie liczby pogryzień przez psy poprzez znajomość prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
- Zapoznanie z zasadami prawidłowego odżywiania psów i kotów.
- Przekazanie zasad odpowiedzialnej opieki i wychowania psa.
- Wsparcie i pomoc zwierzętom bezdomnym (wsparcie schronisk, organizacji pozarządowych działających na rzecz zwierząt, pomoc w procesach adopcji zwierząt itp.).


By wesprzeć nie tylko w leczeniu ran widocznych gołym okiem, ale również tych pozostających w głowie i wyobraźni dziecka, w 2016 roku uruchomiliśmy program pomocy i wsparcia dla dzieci po traumatycznych przejściach jakimi są pogryzienia przez psy.


W 2016 roku:

- ruszył nasz nowy program szkoleniowy z zakresu PIERWSZEJ POMOCY PRZEDWETERYNARYJNEJ DLA ZWIERZĄT, skierowany do właścicieli i miłośników psów/kotów, wolontariuszy i pracowników schronisk dla zwierząt.

- ruszył nasz nowy program szkoleń w Specjalnych Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych.

- Zrodził się pomysł i powstał nowy cykliczny projekt pomocy i wsparcia dla starszych i samotnych osób: PODZIEL SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI.