Fundacja Kolorowe Motyle

Fundacja Kolorowe Motyle
1 Stały Pomagacz
Jakub Kasprzak
5 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie

Fundacja Kolorowe Motyle powstała w  listopadzie 2019 r.  z potrzeby serca, z poczucia pomocy tym najmniejszym, najbardziej bezbronnym…dzieciom. Jednak dzisiaj pomagamy i dzieciom i dorosłym.

Nasza działalność polega głównie na gromadzeniu funduszy na subkontach naszych Podopiecznych z przeznaczeniem na ich leczenie, przeprowadzanie kosztownych operacji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy chociażby wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne niezbędne do sprawnego powrotu do zdrowia.

Naszym głównym celem jest ratowanie zagrożonego życia, pomoc w przywracaniu zdrowia  oraz pomoc w trudnych warunkach materialnych osób dotkniętych chorobami.

Mamy 10 Podopiecznych – są to głównie dzieci. choć w szeregach Kolorowych Motyli mamy również 3 dorosłych. Schorzenia. z jakimi zmagają się nasi Podopieczni to między innymi mukowiscydoza, czerniak złośliwy,  niedosłuch obustronny, guz mózgu glejak, autyzm, skrajne wcześniactwo, kurczowe porażenie mózgu tzw. diplegia spastyczna, staw rzekomy kości piszczelowej lewej, czaszkogardlak i inne…

W 2020 roku dzięki między innymi dzięki  środkom zgromadzonym w fundacji udało się przeprowadzić operację wszczepienie implantu ślimakowego. Zakupiliśmy również kilka niezbędnych urządzeń do rehabilitacji domowej. Sfinansowaliśmy także po części nierefundowane turnusy rehabilitacyjne.

Z pozyskanych środków udało nam się także zrealizować inne bardzo ważne dla nas zadania takie jak:  sfinansowanie stypendium dla najzdolniejszych dzieci z biedniejszych rodzin, dofinansowanie i wsparcie młodych adeptów sportu czy chociażby wzięcie udziału  w AKCJA MIKOŁAJE  gdzie z „naszych rąk” otrzymało paczki świąteczne 15 dzieci z Pogotowia Lekcyjnego w Sochaczewie.

Nigdy oczywiście nie zapominamy też o naszych Kolorowych Motylach. Czy to przy okazji Mikołaja, czy Dnia Dziecka…zawsze staramy się, aby nasze dzieci otrzymywały swoje wymarzone prezenty.

Nasza Fundacja nie zatrudnia pracowników, działamy jedynie w oparciu o pracę wolontariuszy w razie potrzeby a cała pomoc jest skierowana w stronę naszych Podopiecznych i ich rodzin.

Nasze hasło i motto przewodnie to ….POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE ….trzeba tylko chcieć .

Pomogli

Ładuję...

1 Stały Pomagacz
Jakub Kasprzak
5 zł miesięcznie