Fundacja OnkoCafe- Razem Lepiej

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Każdego roku diagnozę "RAK" słyszy 170 000 osób w Polsce i żadna z nich nie jest na nią gotowa. Ogromny lęk o przyszłość towarzyszy każdej z nich. Słowa otuchy z ust osoby, z którą łączy wspólnota doświadczenia są nieocenione. Właśnie dlatego powstała Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej.

A ZACZĘŁO SIĘ TAK...

W 2010 roku Anna Kupiecka zachorowała na nowotwór piersi, a w 2012 roku Facebooku założyła grupę pod nazwą "Fakraczki", na której osoby dotknięte chorobą nowotworową dzielą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w procesie leczenia. Niesamowite wsparcie jakie dawali sobie wzajemnie pacjenci stało się inspiracją dla utworzenia w 2014 roku Fundacji OnkoCafe.

NASZ CEL NR 1

Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla Pacjentów, gdzie mogę wyciszyć emocje praktykując jogę i medytację,  poczuć zastrzyk endorfin podczas sobotniego nordic walking, oddać się radości tworzenia w trakcie zajęć arteterapii i in., a gdy potrzebują wiedzy eksperckiej korzystają z warsztatów z dietetykiem lub psychoonkologiem...

...ale przede wszystkim mogą być RAZEM, w zaufanym gronie, cieszyć się swoją obecnością. Właśnie tu My Pacjenci spotykamy się przy kawie, by swobodnie porozmawiać o swoich obawach, podzielić się smutkiem i radością, poczuć się zrozumianym.

Klub Pacjenta to najbardziej satysfakcjonujący obszar działań. Tu bezpośrednio spotykamy się z efektami naszych starań - widzimy siłę międzypacjenckiego wsparcia, rozkwitające przyjaźnie i rodzące się pasje. Po każdych zajęciach dostajemy natychmiastowy feedback. Jesteśmy przekonani, że Klub Pacjenta ma realny wpływ na proces zdrowienia i poprawę jakości życia naszych Podopiecznych. Dla Pacjentów bardzo ważny jest aspekt powtarzalności i rutyny, dlatego aby móc regularnie organizować spotkania Klubu Pacjenta i kontynuować naszą supermisję POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA.

Co jeszcze oferujemy naszym podopiecznym? INDYWIDUALNE WPARCIE EKSPERTÓW

- indywidualne konsultacje z PSYCHOTERAPEUTĄ / PSYCHOONKOLOGIEM dla Pacjentów i ich bliskich zarówno stacjonarnie w siedzibie Fundacji jak i w formie telefonicznej / online 

- konsultacje z DIETETYKIEM klinicznym (stacjonarnie, telefonicznie lub online)

- konsultacje mailowe Z ONKOLOGIEM 

www.facebook.com/OnkoCafe

Wpłać jednorazową darowiznę lub wspieraj nas regularnie i zasilaj KLUB PACJENTA ONKOCAFE.

DZIĘKUJEMY!