Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia
4 Stałych Pomagaczy
Iza Bela
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Mosina, wielkopolskie

W niewielkiej wiosce położonej w pięknej, nadwarciańskiej okolicy, niedaleko bocianiego gniazda jest stajnia, w której konie posiadły wiedzę jak pomagać dzieciom ze specjalnymi potrzebami.
Zespół terapeutów służy radą i wieloletnim doświadczeniem, każdego obdarowując serdecznym uśmiechem.

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia powołana została w roku 2007 przez aktora kabaretowego, satyryka, filantropa i wielkiego miłośnika przyrody Bohdana Smolenia.

Bohdan Smoleń- Założyciel Fundacji- urodził się 9 czerwca 1947 r. w Bielsku-Białej. Ukończył studia na Wydziale Zootechniki Akademii Rolniczej w Krakowie, gdzie rozpoczęła się jego pasja aktorska. Utalentowany twórca kabaretowy z ogromnym dorobkiem artystycznym, między innymi jest założycielem krakowskiego kabaretu Pod Budą, a także współtwórcą poznańskiego kabaretu Tey. W 2004 r. zamieszkał w Baranówku pod Mosiną, gdzie w 2007 r. założył Fundację Stworzenia Pana Smolenia zajmującą się hipoterapią dla niepełnosprawnych dzieci. Zmarł – po długiej chorobie – 15 grudnia 2016 r.


Głównym celem Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym poprzez prowadzenie zajęć hipoterapeutycznych.

Poziom prowadzonych zajęć oraz niewątpliwy urok i magia tego miejsca przyciągają
do naszego ośrodka osoby z najbliższej okolicy, ale także i takie, które dojeżdżają do nas z odległych stron.
Zajęcia odbywają się w terenie lub pod zadaszeniem. Prowadzimy również sekcję parapowożenia oraz szkolenia
z naturalnych metod pracy z końmi.

Regularna praca z końmi przekłada się na dobrostan tych wyjątkowych zwierząt i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo prowadzonych zajęć hipoterapeutycznych.

Funkcjonowanie ośrodka nie byłoby możliwe gdyby nie Państwa hojność – wpłaty z tytułu 1% podatku, darowizny pieniężne i rzeczowe, a także rozwój wolontariatu, pozwalają nam tworzyć to piękne miejsce i planować jego przyszłość. Modernizacja infrastruktury oraz kolejne inwestycje zależą od długofalowej współpracy z darczyńcami. Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy oraz osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć naszą Fundację.

                                 
 

4 Stałych Pomagaczy
Iza Bela
50 zł miesięcznie