Pomóż opolskij Betanii

Łukasz Kraka-Ćwikliński
organizator skarbonki

Hospicjum stacjonarne ma 16 łóżek. Niemal każdy chory dysponuje własnym, słonecznym pokojem z WC, za oknem jest ogród, a w pobliżu jezioro. Celem hospicjum jest zapewnienie jak najlepszej jakości opieki osobom przewlekle chorym,  umierającym. To co możemy uczynić to poprawić jakość ich życia. Troszczymy się  aby nie cierpieli z powodu bólu fizycznego, staramy się łagodzić  ich cierpienia psychiczne i duchowe. Czasem najważniejsze co czynimy to „Bycie” - trwanie obok w gotowości aby służyć przyjaźnią.  Wspomagamy również bliskich tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia.

Nasze motto to „…dla nas każda chwila jest najcenniejsza.”

bal

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie funkcjonuje od 2000 roku. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pracy Zarządu oraz wielu Opolan 30.03.2012 r. otwarto Centrum Opieki Paliatywnej "Betania". Mieści się ono przy Pl. Kościelnym 2 w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej.

hosp

Centrum Opieki Hospicyjnej posiada kontrakt z NFZ. Świadczona pomoc jest bezpłatna. Przyjmujemy wszystkich chorych, posiadających skierowanie od lekarza. Jednak pobyt podopiecznych w hospicjum jest tylko w około 60% pokrywany ze środków NFZ. Resztę, z brakującej sumy, czyli około 40% musimy pozyskać od darczyńców i sponsorów.

Aby promować ideę ruchu hospicyjnego jak i skupiać wkoło siebie przyjaciół i sieć wsparcia realizujemy wiele projektów takich jak pikniki rodzinne, warsztaty, koncerty, akcje charytatywne i zbiórki pieniężne. Jesteśmy też organizacją pożytku publicznego. Każdego dnia mogą się Państwo przyłączyć do grona naszych sponsorów. Chociażby przekazując 1% podatku na nasze działania statutowe czy wspierając nas rzeczowo.

Państwa pomoc  przyczyni się do podniesienia jakości  życia mieszkańców „Betanii” i będzie gestem solidarności, z tymi, którzy oczekują szczególnej ochrony. 

Stale poszukujemy tez nowych wolontariuszy.

Samotne przejechanie rowerem drugiej co do wielkości pustyni świata ma także na celu zwrócenie uwagi na problemy z jakimi na co dzień borykają się placówki takie jak opolska Betania.

To wyjątkowa forma wolontariatu. Ma zapach przygody ale i głęboki sens.

Pomóżmy mieszkańcom hospicjum spokojnie, ze stałą, fachową opieką i w godnych warunkach przeżyć pozostały im czas.

Wiecej o hospicjum  -www.hospicjumopolskie.pl/

Więcej o wyprawie - www.gobiexpedition.com/  oraz  www.facebook.com/GobiExpedition2014

Wsparli

165,6 zł

Anonimowy Pomagacz

Rob ( RKIVV)
100 zł

Anonimowa Pomagaczka

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Brawo Łukasz ;-)
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pozdrowienia!!!
30 zł

Anonimowy Pomagacz

Powodzenia. Mery
100 zł

Anonimowa Pomagaczka

Powodzenia Ekolog! Rodzina Barbara van der Veer Kubek termiczny

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
83%
2 503,58 zł Wsparły 24 osoby CEL: 3 000 ZŁ