Wybuch wulkanu uniemożliwił pomoc ofiarom przemocy seksualnej

Fundacja Konga
organizator skarbonki

Na co dzień to oni wspierają ofiary przemocy seksualnej oraz bezdomne dzieci -ofiary wojny domowej związanej z wydobyciem minerałów- zapewniając im schronienia i pomoc psychologiczną. Misją The Sowers of New Hope jest stanie na straży podstawowych praw człowieka. Niestety intensywna erupcja wulkanu Nyiragongo spowodowała, że wszyscy podopieczni fundacji musieli zostać ewakuowani. W tym ciężkim dla nich czasie The Sowers of New Hope potrzebuje naszego wsparcia, żeby dalej mogli pomagać potrzebującym w Kongo.
Erucja jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie miała miejsce w ubiegłą sobotę 22 maja. Zmusiła ona tysiące Kongijczyków do ewakuacji do sąsiedniej Rwandy. Zniszczenia są bardzo duże. Już dziś wiadomo, że setki, a może i nawet tysiące osób zostało bez dachu nad głową na kolejne miesiące. A życie toczy się dalej...
Alain, czyli prawnik z Gomy, który na co dzień walczy o sprawidliwość dla kobiet i ich dzieci, które przeżyły masowe gwałty dokonywane przez bezlitosne rebelianckie grupy i nie tylko we wschodniej częsci DRK, to człowiek o wielkim sercu, który z dużym zaangażowaniem pomaga poszkodowanym na wielu obszarach. Niedawno wypowiadał się na panelu zorganizowanym przez warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w rozmowie z Sarą Alexandre i Wiolettą Rebecką- terapeutką z ponad 20 letnim doświadczeniem klinicznym z ofiarami gwałtu podczas trwania konfliktów zbrojnych, która poznała Alaina oraz jego podopiecznych osobiście. Całą rozmowę znajdziecie odsłuchacie i obejrzycie klikając tutaj. 
Sowers of New Hope, którą powołał do życia Alain jest organizacją lokalą, która doskonale zna potrzeby mieszkańców regionu i od lat działa tak by skutecznie pomagać poszkodowanym kobietom, które wymagają leczenia. Kobiety te bardzo często zostają niepełnosprwne i bezpowrotnie wykluczone wraz z ich dziećmi z życia społecznego. Nie zapominajmy, że w Kongo sytacja gospodarcza od lat jest bardzo ciężka.

Pieniądze zebrane podczas zbiórki trafią bezpośrednio do Alaina i jego podopiecznych na takie działania jak:
- opłacenie tymczasowego schronienia do czasu powrotu do Konga i unormowaniu sytuacji z wulkanem
-wyżywienie
-pomoc psychologiczna dla dzieci i ich matek

Więcej o sytacji w Kongo i potrzebach społeczeństwa znajdziesz klikając tutaj. 
W imieniu Alaina i jego podopiecznych z góry bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie :)
Fundacja Konga

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

300 zł

Agata

20 zł

Andrzej

200 zł

Agata

5 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
30%
1 525 zł Wsparło 19 osób CEL: 5 000 ZŁ