#GRAMYDLASENIORÓW

Fundacja Veritas
organizator skarbonki

W Polsce mieszka ok. 1,5 miliona osób powyżej 80 r.ż. Szacuje się, że połowa z nich żyje samotnie. Wiele z nich nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia. 

Idea małych braci Ubogich powstała w 1939 roku, znajdując swoją realizację 7 lat później, już po wojnie. Stowarzyszenie „les petits frères des Pauvres” zostało założone w 1946 roku przez Armand Marquiset (1900-1981). Skupiało wówczas młode osoby, gotowe do pomocy najbiedniejszym.

Polskie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich powstało w 2002 roku. Przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.
Aktualnie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich otaczają regularnym wsparciem setki seniorów w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Pruszkowie i Świdniku.

Jako, że epidemia dotyka najbardziej starsze i samotne osoby, które tą samotność teraz odczuwają bardziej niż kiedykolwiek, doszliśmy do wniosku, aby druga edycja koncertu online tym razem odbył się właśnie dla organizacji, która pomaga takim osobom. Wybór Stowarzyszenia mali bracia Ubogich był w tym przypadku rzeczą oczywistą.

Fundacja Veritas oraz Veritas Group zapraszają na drugą edycję koncertu online, który odbędzie się 3 czerwca o 19:00 i będzie można go obejrzeć na fanpage Grupy Veritas -> 

www.facebook.com/opiekaveritas/

oraz na fanpage Stowarzyszenia mali bracia Ubogich -> 

www.facebook.com/malibracia/

Grono artystów, którzy wystąpią na koncercie ciągle się powiększa, wystąpią m.in.: zespół Enej, Sławomir, AniKa Dąbrowska, Kasia Dereń oraz Etna.


Dodatkowo Firma Veritas Group, jako organizator koncertu przekaże 30 tys złoty na rzecz Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Zagrajmy razem już 3 czerwca o 19:00!

Nie może Was zabraknąć! 

  

 

Wsparli

100 zł

Marek

sto złotych
100 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Wpłata anonimowa

85 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
15%
750 zł Wsparło 15 osób CEL: 5 000 ZŁ