Hazar – matka i żona – pragnie żyć. Prosimy, pomóż!

Zbiórka na cel
Leczenie nowotworu żołądka

Hazar Rasho

Khanke (Irak)

Złośliwy nowotwór żołądka

Hazar Rasho ma 29 lat, troje cudownych dzieci oraz zrozpaczonego męża. Młoda kobieta ma raka żołądka, a możliwości finansowe rodziny są praktycznie żadne. Mieszkają w obozie dla przesiedleńców w Khanke, w poszarpanym namiocie o numerze B – 17. Tu nie ma adresów, nie ma nawet lekarza, który może złagodzić jej ból lekami. Jest jednak szansa na wyleczenie Hazar.

Niestety, koszt leczenia jest ogromny – ponad 30 tysięcy złotych! Nadzieję na wyzdrowienie podarowali Hazar lekarze w Turcji. W Iraku nie ma takich możliwości. Rodzina poruszyła niebo i ziemię, udało im się zdobyć część pieniędzy i rozpocząć terapię. Hazar przeszła 5 z 8 potrzebnych zabiegów, lecz rodzinie brakuje środków, by dokończyć leczenie.

Dzieci cały czas są przy mamie, która nie może wstać z łóżka i ich przytulić. Pomoc jest potrzebna natychmiast. Przyjaciele z całego świata dołączyli się do akcji zbierania pieniędzy. Ci ludzie przeszli przez piekło. Musieli uciekać z własnych domów przed terrorystami. Cudem uniknęli śmierci w górach, przez które przedzierali się do bezpiecznego miejsca. Zamiast wsparcia w powrocie do domów, znaleźli tylko miejsce w obozie dla przesiedleńców, w którym żyją w warunkach uwłaczających godności człowieka.

Jest szansa na wyleczenie, dlatego prosimy o pomoc dla Hazar, matki i żony. Kobiety, która może żyć!

Pomogli

Ładuję...