TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA, KTÓRY ODMIENIA ŻYCIE!

Sylwia Śpiewak
organizator skarbonki

Sylwia Śpiewak

Śmiech stymuluje wydzielanie tzw. hormonów szczęścia, a w tym najbardziej znanych endorfin jednocześnie zmniejszając poziom hormonów stresu, których niszczycielskie działania są powszechnie znane. 

Sylwia Śpiewak

Sylwia Śpiewak

Śmiech poprawia przemianę materii i reguluje prace jelit. Kiedy śmiejemy się, oddychamy znacznie głębiej niż normalnie, dzięki czemu doskonale dotleniamy organizm oraz sprzyjamy oczyszczaniu organizmu. 

Sylwia Śpiewak

Śmiech dobrze wpływa na układ krążenia oraz reguluje ciśnienie krwi. 

Sylwia Śpiewak

Śmiech wspomaga układ odpornościowy. Śmiech zmniejsza ryzyko odrzucenia przeszczepionego organu. 

Sylwia Śpiewak

Jak co roku Fundacja HCPT Polska planuje zapewnić swoim podopiecznym niezapomniane i pełne radości Święta Wielkancy. 

Sylwia Śpiewak

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 4 w Krakowie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łanowej w Krakowie, pacjenci oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, a także chore i niepełnosprawne dzieci z Warszawy i Dębicy mają szansę spędzić Wielkanoc w radosnej atmosferze. W tym roku wyjedzie na nami 100 pielgrzymów !!! Poszukujemy sponsorów jeszcze dla 30 podopiecznych. Koszt wyjazdu jednej osoby to ok 3000 zł. Mają oni szansę smiać się wraz z tysiącami innych dzieci, które są w podobnej sytuacji jak one, W Lourdes w trakcie Wielkanocy spotykają się tysiące niepełnosprawnych i chorych dziedzi z całego świata- podopiecznych Fundacji HCPT Polska. W tym roku jednak spotkanie odbędzie się w innym terminie.

Sylwia Śpiewak

Dla niektórych z podopiecznych fundacji, którzy byli z nami w Lourdes w poprzednich latach była to pierwsza szansa na wyjazd gdziekolwiek. Do tej pory ich podróże odbywały się między domem a szpitalem. Codzienność innych ograniczała się do Domu Pomocy Społecznej. Jeszcze inni nie wiedzieli, że będą w stanie pokonać bariery i udać się do miejsca, które wydaje się dla nich nieosiągalne. Niektórzy pierwszy i jedyny raz lecieli samolotem. 

Sylwia Śpiewak

Niezależnie jednak od tego jak trudną codzienność nasi podopieczni zostawiają w domu, tydzień w Lourdes jest dla nich niezapomnianym przeżyciem- przygodą życia. Nasi wolontariusze dbają o to, aby każdego dnia dzieci mogły się śmiać i bawić. Czas ten pozwala odnaleźć radość, wywołać uśmiech na twarzach, na których do tej pory gościł on rzadko. 

Sylwia Śpiewak

Po Wielkanocy w Lourdes wszyscy wracają do domów silniejsi. Przestają się bać wyzwań jakie stawia codzienność. Pielęgnują w sercach wspomnienia, które dodają im sił.

Sylwia Śpiewak

Pomóż nam zrezalizować marzenia kolejnych dzieci. Pomóż nam wywołać uśmiech na ich twarzach, Pomóż nam śmiać się z nimi! 

POMÓŻ NAM ZORGANIZOWAĆ TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA, KTÓRY ODMIENI RESZTĘ ICH ŻYCIA !

Sylwia Śpiewak

https://www.facebook.com/hcptpolska/

Wsparli

1 000 zł

Anonimowy Pomagacz

205 zł

Anonimowy Pomagacz

150 zł

San

100 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Ks. Przemysław

100 zł

Karolina J .

❤️

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
2%
2 457,53 zł Wsparło 27 osób CEL: 90 000 ZŁ