Helenka w opałach

Helena Lasota
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serce Dziecka
Helena Lasota
Ząbki, mazowieckie
Rozpoczęcie: 20 Marca 2012
Zakończenie: 9 Sierpnia 2012

Rezultat zbiórki

5 lipca 2012 roku odbyła się druga z trzech zaplanowanych operacji serca Helenki. Zespolenie Glenna przeprowadził profesor Malec, światowej sławy kardiochirurg. 

W Polsce operacja nie była możliwa do przeprowadzenia ze względu na odległy termin. Serduszko Heli nie mogło tak długo czekać, bo jego stan był coraz gorszy. Za Helenką 2/3 drogi po dobrze działające serduszko. Ostatnia operacja powinna się odbyć w 2013 roku.

Rodzice z Helenką dziękują za dotychczasowe wsparcie.

Opis zbiórki

Helenka ma niespełna roczek. To niebieskooka, uśmiechnięta dziewczynka. Przyszła na świat 6 maja 2011 roku. Dziewczynka urodziła się z chorym serduszkiem.


Wada jest złożona i trudna w leczeniu. Izomeryzm prawostronny serca i żołądka (z lewej strony), ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej ze wspólną zastawką przedsionkowo-komorową, niedorozwój lewej komory, odejście aorty i pnia płucnego z prawej komory, zastawkowe zwężenie pnia płucnego, prawostronny łuk aorty i dekstrokardia.
 
Helenka jest już po pierwszej operacji przeprowadzonej w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Wada jest na tyle skomplikowana, że dziewczynkę zakwalifikowano do grupy wysokiego ryzyka.
 
Rodzice zdecydowali się na konsultację z profesorem Edwardem Malcem z kliniki w Monachium. Helenka otrzymała termin, który upłynął cztery miesiące temu - rodzice nie zdążyli zebrać kwoty potrzebnej na operację. Upływający niemiłosiernie czas działa na niekorzyść dziewczynki i jej chorego serduszka.

Koszt operacji to ponad 84 000 złotych plus koszty dojazdu i pobytu na miejscu. Kwota ta wciąż jest nieosiągalna dla rodziców dziewczynki, dlatego zwracamy się do Was, Drodzy Pomagacze z prośba o wsparcie finansowe. Poprzez Siepomaga.pl chcemy zebrać część potrzebnej kwoty, 10 000 złotych. Helenka jest wpisana na listę oczekujących. Gdy tylko zostaną zebrane pieniądze, będzie niezwłocznie operowana. Jeżeli się uda, Helenka ma szansę na operację jeszcze w kwietniu.
 


Od dwóch tygodni dziewczynka próbuje raczkować, ale idzie jej to bardzo mozolnie. Robi zaledwie kilka „kroków”, po czym musi odpocząć. Wynika to z niewydolności krążeniowej - szybko się męczy, a jej oddech jest ciężki i nierównomierny. Operacja serca jest konieczna. Brak jest u dziewczynki lewej komory serca, dlatego też kolejne operacje będą zmierzały do przygotowania jednokomorowego serca dla dziewczynki.
 

Każdy Wasz grosz jest dla nas na miarę złota.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki