Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej NIE LĘKAJCIE SIĘ

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej NIE LĘKAJCIE SIĘ

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Tarnowskie Góry, śląskie

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Nie Lękajcie się” zostało powołane przede wszystkim w celu zbierania środków na budowę hospicjum stacjonarnego w Tarnowskich Górach.  
 
Pomagamy również osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom przezwyciężać rudne sytuacje życiowe.
 
Ideą ruchu hospicyjnego jest pomoc choremu i jego rodzinie w ostatniej terminalnej fazie choroby nowotworowej. Ważne przy tym się staje właściwe podejście do takiej osoby i warunki, które pozwolą jej na spokojne oczekiwanie końca.
 
Dzisiejszy poziom medycyny pozwala na to, aby chory nie cierpiał i mógł godnie odejść. Niestety nie zawsze jest to dane we własnym domu. Możliwość pomocy takim chorym to hospicjum stacjonarne.
 
Niestety najbliższe w naszym regionie znajduje się w Chorzowie lub Gliwicach, gdzie rzadko się zdarza, aby było miejsce od zaraz. Pomyśleliśmy, że może, jeśli my zrobimy dobry początek to i reszta, z pomocą Bożą, pójdzie do przodu. Tak też zrodziła się idea założenia stowarzyszenia i budowy hospicjum stacjonarnego.
 
W trakcie naszych spotkań narodziła się jeszcze jedna myśl, aby nasza praca a później samo hospicjum było pomnikiem ku czci Jana Pawła II. Pomnikiem, który nie będzie stał jako obelisk, ale tak jak nas uczył nasz Papież służył ludziom.  
 

 

Pomogli

Ładuję...