Nowy inhalator dla Mateusza

Mateusz Błazik
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Niesiemy Nadzieję
Mateusz Błazik
Poznań, wielkopolskie
Rozpoczęcie: 26 Sierpnia 2010
Zakończenie: 6 Września 2010

Rezultat zbiórki

Wszystkim, którym los Mateusza nie był obojętny, bardzo dziękujemy za wsparcie!

Mateusz otrzymał
inhalator przed zakończeniem zbiórki, ponieważ zaistniała konieczność jego wcześniejszego zakupu. Stary, tak jak się spodziewaliśmy, odmówił posłuszeństwa. Dlatego środki zebrane przez Was, Drodzy Pomagacze, zostały przeznaczone na wykupienie niezbędnych leków dla chłopca. Obok zamieściliśmy faktury i pokwitowanie odbioru.

Dzięki Wam niemożliwe znów stało się możliwe :)

Dziękujemy.

Opis zbiórki

Mateusz choruje na mukowiscydozę, bardzo ciężką chorobę genetyczną. Choroba systematycznie wyniszcza cały jego organizm, powodując włóknienie narządów, takich jak płuca czy trzustka.

Chorzy na tę chorobę są skazani na przedwczesną śmierć. Mateusz jednak się nie poddaje i głęboko wierzy, że ta nie pozbawi go tak szybko życia.

O tym, jak krótkie jest życie chorego na mukowiscydozę świadczy fakt, że spośród zarejestrowanych w Polsce 1069 chorych tylko 249 osób to młodzież powyżej 20 roku życia.

Nadzieją na dłuższe życie może być transplantacja płuc, ale niestety taka operacja jest dla wielu polskich chorych na mukowiscydozę, jak na razie, nierealna.

Bardzo ważne przy tej chorobie są systematyczne inhalację, które Mateusz musi przeprowadzać kilka razy dziennie. Niestety, stary inhalator chłopca już nie wytrzymuje, dlatego szybko musi być zakupiony nowy.

Inhalator, jakiego potrzebuje Mateusz, to Pari BOY mobile S, który kosztuje 1167 złotych.

Rodziny chłopca nie stać na kupno nowego urządzenia. Ich domowy budżet jest już znacznie nadwyrężony zakupem drogich leków, na które, niestety, nie ma zniżki. Przerwanie zaś, nawet na krótki czas, zabiegów inhalacji, w przypadku ewentualnej awarii starego inhalatora wiąże się z poważnym pogorszeniem stanu zdrowia Mateusza.

Pomóż Mateuszowi walczyć z chorobą i dać mu nadzieję na jej pokonanie.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki