Podkarpackie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową Iskierka Nadziei

Podkarpackie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Chorobą Nowotworową Iskierka Nadziei

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Rzeszów, podkarpackie

Naszym celem jest udzielanie pomocy dzieciom, ich rodzinom lub prawnym opiekunom w czasie leczenia onkologicznego a w szczególności:

- dofinansowanie przejazdów na leczenie, w czasie pobytu na leczeniu,

- dopłaty do leków potrzebnych do prawidłowego leczenia,

- dofinansowanie kosztów rehabilitacji i dojazdów do rehabilitacji oraz innych przedsięwzięć związanych z leczeniem onkologicznym dziecka

 

Ratujemy dzieci na swój sposób, ponieważ w naszej okolicy nie ma profesjonalnego szpitala onkologicznego, który mógłby ratować życie naszym dzieciom. I właśnie dlatego, że taki szpital nie istnieje, podjęliśmy działania, jakie mogłyby, choć w pewnym stopniu skorygować niedociągnięcia naszej rzeczywistości. Potrzebujemy wsparcia zarówno materialnego, jak i duchowego.

Przeprowadzamy zbiórki na zakup specjalistycznego sprzętu i na leczenie dzieci (leki, odzywki, protezy), ale także na dofinansowanie przejazdów i zakwaterowania w czasie pobytu na leczeniu w innych miastach.

Organizujemy również koncerty charytatywne, z których dochód przeznaczamy na leczenie chorych dzieci.

Opieramy się wyłącznie na pracy społecznej członków stowarzyszenia, a więc wszelkie pozyskane środki z tytułu darowizn i zbiórek publicznych, koncertów charytatywnych oraz różnych imprez towarzyszących są w całości przekazywane na potrzeby chorych dzieci.

Pomogli

Ładuję...