Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Straciłem brata, wciąż jednak mam szansę na sprawność

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 169 osób
5 007 zł (46,5%)
Zbiórka na cel
turnus rehabilitacyjny

Iwan Petruszkiewicz, 8 lat

Równe, Ukraina

Dziecięce Porażenie Mózgowe

Rozpoczęcie: 11 Sierpnia 2016
Zakończenie: 25 Lutego 2017

Chciałabym  wyrazić najgłębszą wdzięczność za pomoc w zbiórce środków na leczenie mojego syneczka Pietruszkiewicza Iwana Sergeewicza.

U mojego syna od urodzenia była postawiona diagnoza dziecięce porażenie mózgowe, spastyczna tetraplegia - innymi słowy porażenie mózgowe, gdzie spastyka jest tak silna, że ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa. Mając sześć lat Wanieczka nadal nie siedzi i nie chodzi samodzielnie.

Możliwość uczestniczenia w ośrodku AMICUS w Warszawie dała nam nadzieję na poprawę sprawności. Są różne metody rehabilitacji, które były wykorzystywane podczas terapii z Iwanem.

U Iwana nastąpiła poprawa w napięciu mięśniowym i ogólnej sprawności ciała, nastąpił rozwój psychoruchowy i td. W naszym miasteczku w Riwnie w Ukraine takiej możliwości niema.

Tą możliwość podarowała nam Wasza Fundacja oraz wszyscy ludzie o wielkim sercu. Ponieważ Wanieczka wychowuje się niepełnej rodzinie, to znaczy bez ojca, sama nie mam jak opłacić jego udziału w turnusach rehabilitacyjnych. Bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe.

U Wanieczki po terapii w Amicusie nastąpiły widoczna poprawia w poruszaniu się i zmianie pozycji oraz pojawiła się chęć do samodzielnego wykonywania niektórych ćwiczeń.

Otrzymaliśmy bardzo dużą pomoc od specjalistów i terapeutów, za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy też za modlitwę za zdrowie Iwana.

Bez Waszej pomocy nie umielibyśmy sobie poradzić.

Z Poważaniem,

Darina Petruszkiewicz, mama Wanieczki.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 169 osób
5 007 zł (46,5%)