Lewa rączka prawa nóżka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 474 osoby
36 344 zł (100,01%)
Zbiórka na cel
Wydłużanie nóżki - aparat Lizarowa

Jakub Denys

Ziemięcice, śląskie

Wada wrodzona rączki i nóżki - fibular hemimelia

Rozpoczęcie: 24 Października 2013
Zakończenie: 16 Grudnia 2015

8 lutego 2016 roku Kuba przeszedł operację, po której miał założony aparat Lizarowa.  Zasnął dopiero po lekach przeciwbólowych, musi też się przyzwyczaić do "złomka" na nodze, jak go nazywają z mamą. Po operacji zaczęło się wydłużanie, czyli bolesne podkręcanie śrubek w aparacie - 4 razy dziennie. Przed Kubusiem 7 miesięcy w aparacie, za które dziękujemy wszystkim darczyńom. Ten czas szybko zleci, a dzięki niemu Kuba będzie miał przed sobą życie na sprawnej nóżce - jedynie bucik będzie musiał być na podwyższeniu. Będzie jeszcze potrzebował kilku takich aparatów w życiu, jednak bez darczyńców nie moglibyśmy kupić pierwszego.

Po miesiącu nóżka Kuby była już dłuższa o 1,8 cm. - Kręcić będziemy tak długo, aż nóżka będzie wydłużona o 5 cm. - pisze mama Kuby. - Później będziemy czekać, aż kość się zrośnie, czyli ok. 3 miesiące... Następnie na parę tygodni gips i Kuba będzie biegać!

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za Wasze wpłaty. To dzięki Wam, ludziom o wielkich, dobrych sercach, nasz syn Kubuś będzie mógł być w przyszłości samodzielny, to dzięki Wam udało nam się uzbierać pieniążki na założenie pierwszego aparatu ilizarowa,który wydłuży nóżke Kubusia :) Rodzice

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 474 osoby
36 344 zł (100,01%)