"Mamo, kiedy ten ból się skończy?" – uwolnijmy Kubę od cierpienia!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 9 271 osób
163 651,98 zł (129,43%)
Zbiórka na cel
Leczenie komórkami macierzystymi w Bangkoku  

Jakub Pobłocki, 15 lat

Kościerzyna, pomorskie

Niedotlenienie okołoporodowe, MPD, wada wzroku

Rozpoczęcie: 13 Czerwca 2018
Zakończenie: 18 Września 2018

Zobacz wszystkie zbiórki

3 tygodnie temu wróciliśmy z Tajlandii, z leczenia komórkami macierzystymi! Mamy sukcesy i ogromne powody do radości i dumy!

Kuba otrzymał łącznie 8 podań komórek macierzystych. Jedno z nich odbyło się dożylnie, 2 były do oka (po jednym podaniu do każdego oka) oraz 5 podań do rdzenia. Już ostatniego dnia naszego pobytu w klinice Kuba zaczął się samodzielnie przewracać z pozycji "na boku" na plecy. Nigdy wcześniej nie był w stanie tego zrobić!

Zauważyliśmy również poprawę w widzeniu, to nasz największy powód do radości. Za kilka dni odbędą się badania komputerowe oczu i dna oka. Poprawił się również mocno odruch chwytny, na czym również nam bardzo zależało. Kuba jest w stanie utrzymać przez całą 50-minutową terapię kredkę, pisak lub pędzel w ręku i samodzielnie rysować i malować. Nigdy wcześniej tego nie robił. Wczoraj podczas zajęć samodzielnie podpisał się swoim imieniem. To ogromny sukces, bo przed naszym wylotem do kliniki nie był wstanie utrzymać kredki w ręce dlużej niż 5 minut i potrafił narysować jedynie kilka delikatnych kresek. Teraz na całej kartce widnieją jego mocne i długie linie.

Kuba stał się silniejszy, ma więcej energii i jego mięśnie w końcu zaczynają pracować. Zaczął też swobodniej wypowiadać coraz więcej słów. Dla nas i, przede wszystkim dla niego, to ogromny sukces! 

Wszystko to mogło wydarzyć się dzięki Waszej pomocy. Jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY! ❤️

Jakub Pobłocki

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 9 271 osób
163 651,98 zł (129,43%)