Mamy czas do 1 kwietnia, by uratować życie Jana!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 675 osób
116 263 zł (100,06%)
Zbiórka na cel
Operacja i leczenie onkologiczne w klinice w Niemczech - szansa na życie

Jan Dudziec, 31 lat

Warszawa, mazowieckie

Nowotwór trzustki IV stopnia

Rozpoczęcie: 22 Marca 2019
Zakończenie: 25 Marca 2019

Janek już po operacji!
Teraz dochodzi do siebie, a my trzymamy kciuki, by jak najszybciej wyzdrowiał. Walka ciągle trwa, to możliwe dzięki Wam!

Jan Dudziec

Wiadomość od Janka:

W piątek z bólem (dosłownie) pożegnałem oddział intensywnej terapii i przeniosłem się z mniejszą ilością różnych kabelków na zwykły oddział C5. Dopiero tutaj zrozumiałem, jak mnie boli całe ciało. Na intensywnej terapii, gdy tylko wspominałem, że boli to dostawałem strzykawkę czegoś bardzo przyjemnego, po 3 sekundach był relaks, palmy i Pink Floyd - Dark side of the moon.

Nic co dobre nie trwa jednak wiecznie... teraz gdy leżę w łóżku to pomimo tabletek bolą mnie plecy (to chyba efekt długiego leżenia na stole i potem w łóżku). Trudno przez to spać. Brzuch raczej nie boli.

W niedzielę zostałem odłączony od ostatnich kabelków i mogę swobodnie chodzić. Daje radę sam się oporządzić. Bardzo przyjemne są takie małe sukcesy, których w ogóle nie zauważamy na co dzień. Na przykład samodzielna wyprawa do łazienki  :-).

Bez trzustki z automatu jest cukrzyca. Kilka razy dziennie muszę mierzyć cukier i uważać na to, co jem. Dobrze, że istnieje cola zero (tak, pobłogosławiona przez lekarza).

Co dalej? Wyjdę ze szpitala w tym tygodniu. Muszę pozostać chwilę na obserwacji, więc do Polski wrócę w najlepszym razie tuż przed świętami. Zostaje jeszcze pytanie za 100 punktów: czy teraz brać dalej chemię? I nad tym będą myśleć w środę tutejsi onkolodzy z chirurgami i innymi mądrymi głowami.

Dziękuję wszystkim za wsparcie!

Janek

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 675 osób
116 263 zł (100,06%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość