Uwaga! Niewidomy chłopiec potrzebuje naszej pomocy

Roczna rehabilitacja i zapas leków i materiałów higienicznych
Zakończenie: 17 Grudnia 2019
Opis zbiórki
W Jasia przypadku stała i częsta rehabilitacja to jego być albo nie być. Bez niej Jasia ciało i umysł zacznie się degenerować w zastraszającym tempie. Choroba naszego synka ma podłoże genetyczne. Jaś ma już osiem lat, i mimo intensywnej rehabilitacji, nie trzyma główki, nie przewraca się na boki, nie siedzi, nie potrafi wziąć zabawki w rączkę i się nią bawić.
Nasz synek Jaś, urodził się z bardzo ciężkim uszkodzeniem centralnego ośrodka nerwowego, spowodowanym niewłaściwym funkcjonowaniem białek, odpowiadających za formowanie się mózgowia w okresie płodowym. Za to bardzo chętnie dotyka i zbliża do buzi otaczające go przedmioty. Uwielbia siedzieć z tatą przed komputerem i przytulać się do mamy. Jaś na swój sposób jest komunikatywny, dużo się uśmiecha i jest ciekawy świata, jednak nie może go w pełni poznawać, ponieważ nie widzi.
Dodatkowo od trzeciego miesiąca życia zmaga się z lekooporną padaczką. Mimo przyjmowanych leków, wypróbowania diety ketogennej, przejścia terapii sterydowych, ataki wciąż występują kilkanaście razy na dobę i w drastyczny sposób hamują rozwój psychoruchowy synka. Na szczęcie stan Jasia jest na tyle stabilny, że może uczęszczać do Przedszkola Specjalnego Orzeszek, specjalizującego się w opiece nad dziećmi ze złożoną niepełnosprawnością. Jaś jest dzieckiem leżącym, wymaga zatem intensywnych zabiegów rehabilitacyjnych, które utrzymają jego ciało w dobrej kondycji, w tym zajęć w wodzie w ramach terapii Watsu.
Niestety zajęcia, z których korzysta w przedszkolu, zaspakajają tylko cześć potrzeb z tym związanych, stąd konieczność korzystania z pomocy rehabilitantów, którzy pracują z Jasiem przede wszystkim w domu.
Niestety rehabilitacja domowa nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Średni miesięczny koszt zabiegów rehabilitacyjno-pedagogicznych to ogromne koszty. Do tych kosztów należy doliczyć leki i suplementy diety, prywatne wizyty u specjalistów, płatne badania. Wakacje to okres, pod względem finansowym, jeszcze trudniejszy, gdyż przerwa w zajęciach przedszkolnych rodzi konieczność intensyfikacji rehabilitacji prywatnej. Brakuje środków na pokrycie zarówno czerwcowych kosztów leczenia i rehabilitacji, jak i kosztów, które będzie trzeba ponieść w przyszłości. Ośmielamy się prosić Państwa o pomoc.