Operacja już w środę! Błagam, nie pozwólcie mu odejść

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 5 352 osoby
159 161 zł (119,97%)
Zbiórka na cel
operacja wrodzonej wady serca w niemieckiej klinice w Munster

Jaś Twork, 3 latka

Mieroszyno, pomorskie

złożona wada serca (atrezja zastawki trójdzielnej, przełożenie dużych naczyń, duży, nierestrykcyjny ubytek przegrody międzykomorowej, niedorozwój łuku aorty)

Rozpoczęcie: 4 Czerwca 2018
Zakończenie: 6 Czerwca 2018

Poprzednie zbiórki

102 418,02 zł (100,44%)
Operacja wady serca, która uratuje życie Jasia (I etap, Niemcy)

8 151

13.01.2017 - 11.04.2017

Operacja wady serca, która uratuje życie Jasia (I etap, Niemcy)

8 151

102 418,02 zł

13.01.2017 - 11.04.2017

80 095 zł (100,00%)
Pilna operacja serca, II etap

2 221

21.08.2017 - 18.10.2017

Pilna operacja serca, II etap

2 221

80 095 zł

21.08.2017 - 18.10.2017

Zobacz wszystkie poprzednie zbiórki
06 Czerwca 2018, 13:38
Udało się!


Zdążyliśmy!
Był to niesamowity wyścig Waszych serc z czasem!
Dzisiaj przyszedł do nas cudowny sms – Jaś jest po operacji, żyje, dochodzi do siebie i niebawem wróci w ramiona swojej mamy!
Dziękujemy – tak sprawia się cuda!

Przed Jasiem niebawem ostatni – trzeci etap operacji serduszka. Dzięki wspaniałym ludziom, dożyje do tego dnia i  dostanie tę szansę.  

Potrzebna pilna operacja serca! Jaś został na oddziale, a jego dalsze życie stoi pod znakiem zapytania. Profesor powiedział stanowczo – w środę operacja, a ja modlę się o cud! Nie mamy pieniędzy i siły, by kolejny raz uratować jego serce. Bałam się takiego zwrotu akcji, a teraz boję się, że nie zdążymy. 130 tys. i właściwie dwa dni, by je zdobyć. Za nami ciężki poród, dwie operacje i może łez. Dlaczego los okazał się tak okrutny? Dlaczego Jaś nie dał rady dotrwać do trzeciej operacji serca?

Intuicja matki jest najlepszym doradcą. Wiedziałam, że z Jasiem dzieje się coś złego, sprałam się odgonić złe myśli, ale one wracały. Wszystko było po coś. To miała być rutynowa kontrola w Klinice w Munster. Tam dwa razy ratowano Jasiowi życie i dwa razy płakałam ze szczęścia, gdy otworzyły się drzwi sali operacyjnej. Jechałam tu w poczuciu, że wszystko będzie dobrze. Od kilku dni siedzę w hotelu i płaczę.

Jaś Twork

Moje dziecko zostało na oddziale, nikt już nie zaryzykuje, abym wzięła je w ramiona. Od dwóch tygodni mój synek poddawany jest różnym badaniom, niestety okazało się, że w serduszku zaszły niepokojące zmiany i konieczna jest kolejna interwencja chirurgiczna. Oni potrafią mówić o tym tak łatwo, a ja mam przed oczami wszystko, co najgorsze. To będzie trzecia operacja, trzeci raz rozetną mostek i otworzą klatkę piersiową, trzeci raz powiedzą, że najbliższe godziny przesądzą o wszystkim? Jeśli w ogóle dojdzie do tej operacji, bo cena, jaką musimy zapłacić, jest ogromna.

Profesor Malec powiedział, że otwór w sercu, którym płynie teraz krew, jest za mały, a cewnikowanie nic nie pomoże. Operacja to jedyna szans, by uratować życie Jasia, by dotrwał do trzeciego etapu korekty, by wygrał życie, które teraz wisi na włosku…

Zabieg ten jest bardzo skomplikowany, polega na połączeniu tętnicy płucnej z aortą. Dosłownie w ciągu miesiąca z żywego, pełnego energii i chęci do życia dziecka, Jaś stał się dzieckiem bardzo apatycznym, sennym, bez chęci do zabawy. Nie mogę patrzeć, jak mój synek się męczy, czuję jego ciężki oddech, widzę, jak słabnie i serce mi pęka. Przy zmysłach trzyma mnie nadzieja, że po operacji powróci mój Jaś, który co rano budził mnie uśmiechem i radością.

Jaś Twork

Nie byłam na to przygotowana, nie miałam planu B, bo wszystko do tej pory szło dobrze. Teraz, po raz trzeci, potrzebujemy Waszej pomocy. 130 tys. i właściwie dwa dni, by je zdobyć.

Brzmi to wszystko jak zły sen, z którego się zaraz obudzimy. Kilkanaście dni temu cieszyłam się, że mój synek tak ładnie rośnie, że wychodzimy na prostą, nadrabiamy stracony czas. Teraz jestem w punkcie wyjścia, bo zabrano mi dziecko i podłączono, pod aparaturę, której dźwięk brzmi jak najgorszy koszmar…
Błagam, pomóżcie nam przez to wszystko przejść. Ten koszmar musi się wreszcie skończyć.

Piszę do was jako matka, która urodziła śmiertelnie chore dziecko, a która dzięki Wam w końcu dostała je w ramiona. Jaś zawdzięcza życie ludziom, który postanowili dać mu szansę, dlatego teraz, kiedy niespodziewanie muszę oddać dziecko w ręce chirurgów, kiedy muszę zostać za drzwiami, wiedząc już, jak wyglądają takie operacje, zwracam się do Was...

Jaś Twork

Niech nigdy waszym marzeniem nie będzie to, by Wasze dziecko przeżyło następny dzień. Niech życie Waszych dzieci będzie bezwarunkowym darem. Pomóżcie, proszę, kolejny raz matce, która walczy o swojego synka, o jego życie. Mam bardzo mało czasu, zbyt mało, bym sama mogła zorganizować środki na operację. Niech nasza historia nadal trwa.
Bądźcie z nami w tym trudnym czasie...

Ładuję...

2 000 zł

Kuvings Polska

100 zł

SOONS

50 zł

Devzone LTD

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 5 352 osoby
159 161 zł (119,97%)