Czytasz archiwalną treść zamkniętej zbiórki
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
40 775 zł (26,49%)
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Superbohater Jaś ma ogromną wolę życia! Pomóżmy mu!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 017 osób
126 745 zł (100,8%)
Zbiórka na cel
Przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku - 6 podań

Jan Bisztyga , 3 latka

Banino , pomorskie

Rozpoczęcie: 6 Września 2018
Zakończenie: 25 Listopada 2018

Kochani,

minęły już ponad 3 miesiące po przeszczepach komórek macierzystych w Bangkoku. Jaś ma lepszą koordynację ruchową, bez problemu obraca głowę. Odpuściło znacznie napięcie mięśni, co ułatwia układanie go w pozycji siedzącej. Ma lepszą stabilizację mięśni brzucha oraz lepiej się pionizuje. Otworzył rączki, które wcześniej były zaciśnięte. Poprawia się akomodacja wzroku, lepsze skupienie. Zdecydowanie łatwiej przenosi wzrok, reaguje na dźwięki, światła. Pokazuje więcej emocji — zdenerwowanie, zadowolenie, znudzenie. Potrafi zaśmiać się w głos i krzyknąć, gdy jest niezadowolony. Wydaje z siebie więcej dźwięków, reaguje na to, co się do niego mówi i na tonacje głosu.

Jasiu w chodziku rehabilitacyjnym stawia sam pierwsze kroczki. Zaczął jeść pełne porcje do buzi — wcześniej karmiony był tylko przez sondę. Dalej mamy problem z połykaniem płynów, więc przyjmuje je do sondy, jednak zblendowane porcje zajada przez buzie. Krtań jest mniej wiotka, dalej nie potrafi kaszleć, jednak nauczył się odkrztuszać, co mamy nadzieje zmniejszy infekcje dróg oddechowych. Jaś czuje się dobrze, jednak dalej walczy z napięciem mięśniowym i spastyką.

Przed nami jeszcze długa droga leczenia i rehabilitacji, ale postępy, które pojawiły się dzięki terapii w Bangkoku są niesamowite. Nie byłoby to możliwe bez Waszego wsparcia. Raz jeszcze dziękujemy!

Rodzice

Ładuję...

11,33 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 017 osób
126 745 zł (100,8%)