Julianek - iskierka w sercu

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 402 osoby
57 071,81 zł (100,34%)

Julian Sałaciak

Białka, małopolskie

Rozpoczęcie: 12 Grudnia 2013
Zakończenie: 3 Lutego 2014

Operacja serca Julianka została wyznaczona na 6 marca 2014 r. Gdy udało się zebrać całą potrzebną kwotę, radości było co nie miara. I rodzice chuchali na Julianka jak mogli, żeby nie rozchorował się w tym okresie infekcji, gdzie naokoło wszyscy kichają i są przeziębieni.

Okres przed wyjazdem był nerwowy, ponieważ wyznaczony termin stanął pod znakiem zapytania. Zapalenie krtani - antybiotyk miał pomóc, żeby nie przeszło na oskrzela. I pomógł, dzięki czemu Julianek pojechał na operację w wyznaczonym terminie.

A w Munster wszystko przebiegło raz dwa - cewnikowanie, a zaraz po nim operacja serduszka. Kabelki i rurki, którymi Julianek był podłączony do maszyn, szybko mogły zostać odłączone - chociaż dla Julka były ciekawymi zabaweczkami (wyobraźnia dzieci jest niesamowita). I chociaż mały bohater zaprzyjaźnił się z serduszkową rodzinką, szybko chciał już do domku wracać, do swoich zabawek. W końcu mógł zrobić papa dla lekarzy, którzy uratowali jego serduszko. I pożegnał ich najsłodszym uśmiechem (a to potrafi Julek znakomicie), żeby zapamiętali go, bo przecież jeszcze do nich wróci na kolejną operację.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 402 osoby
57 071,81 zł (100,34%)