Aparat słuchowy dla Kacpra

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 35 osób
900,64 zł (16,94%)
Zbiórka na cel
Aparat słuchowy

Kacper Grządkowski

Sępopol, warmińsko-mazurskie

Rozpoczęcie: 9 Września 2011
Zakończenie: 31 Grudnia 2011

Jeszcze kilka tygodni temu, życie Kacpra z Sępopola wyglądało zupełnie inaczej. Kacper urodził się z głębokim niedosłuchem. Przez dłuższy czas kontakt z chłopcem był niemożliwy. Dopiero 3 lata temu, po wszczepieniu specjalnego implantu ślimakowego, chłopiec zaczął słyszeć cokolwiek. Były to jednak nieliczne dźwięki dochodzące z otoczenia, ciche i niewyraźne.
 

Do pełnej sprawności słuchowej brakowało bardzo wiele. Szansą dla chłopca był aparat słuchowy dostosowany do jego wady, który pozwoliłby chłopcu usłyszeć wszystko wyraźniej. Niestety przeszkodą była jego wysoka cena, blisko 7000 złotych. Rodzina Kacpra, składająca się z samotnej matki wychowującej dwóch synów i utrzymująca się jedynie z zasiłku pielęgnacyjnego, renty socjalnej i funduszu alimentacyjnego, nie była w stanie pozwolić sobie na zakup tak skomplikowanego i drogiego urządzenia.
 
Dzięki wsparciu wielu osób udało się zebrać potrzebną kwotę i zakupić specjalny aparat słuchowy dla chłopca. Kacper wreszcie może usłyszeć swoją mamę i brata.
 

 
Dzięki urządzeniu, Kacper powoli odnajduje się w „nowym świecie”, który wypełnia dźwięk. Stale powiększa się zasób jego słów. – To dla mnie wielkie szczęście. Patrzę na mojego synka, widzę jak się zmienia i za każdym razem ogarnia mnie wzruszenie – opowiada z radością Pani Anna mama Kacpra. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy…

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 35 osób
900,64 zł (16,94%)