Zniszczyć nowotwór, nim zabije naszego synka

Kacper Borkowski
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 6 314 osób
210 651 zł (100%)
Zbiórka na cel
Protonoterapia w Essen - leczenie ostatniej szansy

Kacper Borkowski

Wrocław, dolnośląskie

złośliwy guz mózgu - medulloblastoma

Rozpoczęcie: 30 Sierpnia 2017
Zakończenie: 17 Września 2017


To nie tak miało być... W styczniu cieszyliśmy się z efektów terapii, która dawała szansę, była światełkiem w tunelu. Rak jednak kolajny raz pokazał, że jest nieprzewidywalny. Dzięki protonoterappii Kacperek zyskał kilka miesięcy dzieciństwa, którym cieszył się w gronie najbliższych.

15 lipca 2018 roku jego światełko zgasło na zawsze...

W czerwcu, nagle i niespodziewanie nastąpiła progresja choroby. Kacperek trafił do szpitala, gdzie lekarze spróbowali jeszcze innego rodzaju leczenia. Wszyscy wierzyli, do ostatniego dnia... Dzisiaj, po dwóch latach ciężkiej walki z nowotworem, nasz dzielny wojownik odpoczywa już po drugiej stronie. Wierzymy, że jest tam szczęśliwy i ma mnóstwo lodów czekoladowych, które tak uwielbiał.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*


Koniec protonoterapii - udało się!

Kacper Borkowski

Protony w Essen, Niemcy – dzień 33/33 – WIELKI FINAŁ!!!
Ta-dam!!!!! Niniejszym terapia protonowa przechodzi do historii. I do miłych wspomnień.
Początki były trudne, lekarze mówili o znikomych szansach na powodzenie terapii, w najlepszym wypadku o przedłużeniu życia może o kilka miesięcy. Dziś rozmawialiśmy o kolejnym etapie leczenia – chemii podtrzymującej – niezbędnym elemencie, by (być może) za jakiś czas mówić o powrocie do zdrowia.
Cała terapia była bardzo przyjemna dla Kacpra – uwielbiał pakować się do swojego łóżeczka i krzyczał „teraz”, kiedy wiedział, że zasypia (mniej więcej w połowie strzykawki z białym lekarstwem). Byliśmy umówieni, że na ten sygnał ja życzę mu „kolorowych snów”. Jedynym minusem było bycia na głodniaka na 6 h przed zabiegiem, przez co czasem wstawałam o 6 rano, by coś zjadł i dalej dosypialiśmy jeszcze godzinkę lub dwie.
Lekarze nie spodziewali się tak dobrej reakcji ze strony tak słabego, początkowo, organizmu. Od szefowej radiologów dowiedzieliśmy się też dziś, że powinniśmy już do końca życia Kacpra robić rezonans kontrolny co 3 miesiące. Pierwszy powinien być zrobiony jeszcze przed rozpoczęciem chemii, za 2-4 tygodni od dziś. Może on jeszcze nie być zupełnie czysty, bo naświetlania jeszcze będą działać. Prawdziwy obraz efektu protonów da kolejny rezonans – 3 miesiące później.
Jutro pakowanie, a pojutrze do domu!!! O dalszych krokach będę informować, jak już ustalimy plan działania z polskimi lekarzami, na podstawie sugestii lekarzy niemieckich.
Na zdjęciu – Kapsel z naszym ulubionym panem doktorem. To on przyjmował nas w październiku, to on w listopadzie pokazywał paskudny rezonans i podawał chusteczki, to on odwiedzał nas w klinice dziecięcej i nieśmiało uśmiechał się na pierwsze samodzielne kroki Kacpra, i wreszcie to on żegnał nas dziś z uśmiechem i życzył powodzenia w dalszej walce.
Dziękujemy, Westdeutsches Protonentherapiezentrum Essen w Essen!!! Dziękujemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i ekipie recepcji - jesteście wspaniałym zespołem  🙏 💝


Dziękujemy, że dzięki Wam Kacperek miał szansę i teraz może dalej walczyć o swoje życie. Wierzymy, że się uda!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 6 314 osób
210 651 zł (100%)