Serduszko Kalinki

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 160 osób
6 920 zł (8,14%)

Kalina Owocka

Wrocław, dolnośląskie

Wada serca

Rozpoczęcie: 27 Marca 2014
Zakończenie: 9 Kwietnia 2014

Kalina operowana była we wtorek 13 maja 2014. Operacja trwała od godziny 9 rano przez ponad 12 godzin. Wszystko przebiegło zgodnie z założonym planem i bez komplikacji. Po 2 dniach wyjęto jej dreny i podjęto próbę przejścia na samodzielny oddech, która zakończyła się powodzeniem. Tego samego dnia Kalinka dostawała czasowo maskę z tlenem, by niepotrzebnie nie obciążać płuc, które musiały przystosować się do innej pracy niż przed zabiegiem.

Kalina Owocka

W trzeciej dobie po operacji zjadała już mleko. Miała bardzo duży apetyt co nas ogromnie cieszyło. Już w piątek, ku ogromnemu zaskoczeniu lekarzy, gotowa była do przeniesienia jej z intensywnej terapii na oddział kardiologii. Ze względu na brak miejsc na tym oddziale, przeniesioną ją w poniedziałek. Od tej pory mogliśmy się nią opiekować już cały czas. Dwa tygodnie po operacji zostało przeprowadzone kontrolne echo serca. I tym razem obraz badania był bardzo zadowalający i lekarze dopytywali, czy na pewno Kalinka nie była wcześniej operowana niż mówiliśmy, bo była w bardzo dobrej kondycji. I tym samy po 17 dniach od operacji zostaliśmy wypisani
ze szpitala. Nie potrafimy opisać swojej radości z faktu, że wszystko przebiegło tak dobrze. Kalinka co prawda będzie pod obserwacją lekarzy, ale możemy spać już spokojniej.

Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie jakim nas Państwo otoczyliście.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 160 osób
6 920 zł (8,14%)