Pasja, dzięki której chce mi się żyć

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 170 osób
10 639 zł (100%)
Zbiórka na cel
zakup roweru RaceRunning

Karolina Szade

Łódź, łódzkie

MPDz

Rozpoczęcie: 1 Sierpnia 2016
Zakończenie: 12 Grudnia 2016

Jak ważna jest w życiu prawdziwa pasja, człowiek przekonuje się, kiedy cierpi na ciężką chorobę, a mimo to potrafi, choć na moment o niej zapomnieć. Mam 25 lat i Dziecięce Porażenie Mózgowe, które jest ze mną od urodzenia.

Mimo tego, że od samego początku w moim życiu napotykam na ograniczenia, nie przestałam marzyć. Wiele lat ciężkiej rehabilitacji, dzięki której po malutkim kawałku, wydzierałam fragmenty sprawności, i łączyłam je w całość, walcząc o samodzielność. Każdego dnia dziękuję za to, że los nie pozbawił mnie marzeń. Dzięki nim mogłam dosięgnąć tego, co zarezerwowane jest tylko dla osób zdrowych. Od marzeń do celu jest jeszcze droga ich realizowania.

Karolina Szade

Upór i tym razem popłacił. Moim największym celem, jest obecnie zakup roweru, potrzebnego do uprawiania przeze mnie dyscypliny sportowej dla osób niepełnosprawnych, jaką jest Race Runing. Myślałam, że rower zarezerwowany jest tylko dla zdrowych i sprawnych osób, do momentu, gdy pierwszy raz w swoim życiu poczułam coś, co dla zdrowych ludzi jest codziennością – wolność. Ja osoba z porażeniem mózgowym, mogłam biec, czuć wiatr we włosach. Moje nogi nie były wtedy dla mnie ograniczeniem i wreszcie wykonywały swoją pracę, jak trzeba, a ja biegłam pierwszy raz w życiu.

W Polsce te rowery są niedostępne. Jedyną organizacją, jaka nimi dysponuje, jest fundacja Złotowianka. Jej siedziba mieści się jednak w Złotowie, a ja mieszkam w Łodzi. Abym mogła całkowicie oddać się mojej pasji, potrzebuję własny rower, na którym będę trenowała. W tym roku po raz pierwszy wystartowałam na zawodach w Dani, udało mi się zdobyć 7 miejsce na 100 zawodników z 11 krajów, przed zawodami miałam okazje tylko 2 razy spróbować moich sił na sprzęcie, który udostępniła mi fundacja.

Karolina Szade


Wiem, że jeśli się czegoś bardzo mocno chce, to los sprzyja i nie ma rzeczy niemożliwych. W moim życiu udowadniam to sobie każdego dnia. Każda, nawet minimalna wpłata będzie dla mnie bezcenna.

Dzięki Państwa hojności, może w przyszłości, będę w stanie godnie reprezentować Polskę. Race Runing być może po jego większym rozpropagowaniu znajdzie się wśród dyscyplin na paraolimpiadzie, w której moim marzeniem jest wziąć udział.
 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 170 osób
10 639 zł (100%)