Jedna noga to za mało, żeby spełniać marzenia! Proszę, pomóż!

Konrad Molis
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zakup modularnej protezy nogi

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Moc Pomocy
Konrad Molis, 48 lat
Warszawa, mazowieckie
Stan po wypadku - amputacja prawej nogi na wysokości uda
Rozpoczęcie: 18 Czerwca 2020
Zakończenie: 13 Stycznia 2021

Opis zbiórki

Moje nowe życie zaczęło się we wrześniu 2015. W wyniku wypadku straciłem nogę. I co teraz? Czy to oznacza koniec?

Byłem załamany, skrzywdzony i rozgoryczony, ale stwierdziłem, że to nie może się tak skończyć. Rozpocząłem intensywną terapię i starania o dofinansowanie protezy. Rok po wypadku otrzymałem tymczasową protezę i zacząłem działać na 110%. Przecież mam teraz nowe życie!

Od lat staram się o mieszkanie z zasobów miasta Warszawy. Cały czas zajmuję się też amatorsko–rekreacyjnie, ale bardzo ambitnie trenowaniem wioślarstwa i bardzo chciałbym to kontynuować. W grudniu 2019 r. nawiązałem kontakt i współpracę ze Stowarzyszeniem Antidotum prowadzącym pod Warszawą dom-ośrodek dla około 50 osób potrzebujących wsparcia. Zamieszkałem tu i w styczniu podpisałem dwie umowy wolontariackie.

Konrad Molis

Jestem również cały czas pod opieką psychologa. Zgodnie z chęcią pomocy innym i swoim zawodem zostałem tutaj Opiekunem Medycznym-koordynatorem części medycznej ośrodka. Mam ok. 20 niesamodzielnych podopiecznych, część leżących, którymi się na co dzień opiekuję w szerokim tego pojęciu (np. mycie, ubieranie, karmienie, organizowanie wyjazdów do lekarzy, leków czy zmiana pieluch i opatrunków) oraz motywuję ich do dbania o siebie i zmieniania swojego życia na lepsze. Sam siebie często podaję jako przykład, że jak się chce to można bardzo wiele.

Drugim moim zajęciem tutaj, zgodnym z moimi zainteresowaniami i umiejętnościami, jest pełnienie funkcji Moderatora Klubu Pracy i opiekowanie się pracownią komputerową. Polega to na pomocy wszystkim mieszkańcom ośrodka w sprawach komputerowych ogólnie pojętych. Od nauki obsługi, pomoc w pisaniu różnych pism, aż po wyszukiwanie ofert pracy, itp. Oba te zajęcia wykonuję z przyjemnością i zapałem. Podnoszą one moje poczucie własnej wartości, czuję się potrzebny innym. Zarząd Stowarzyszenia jest z mojej pracy bardzo zadowolony i jeśli wszystko dobrze pójdzie, za jakiś czas mogę zostać etatowym pracownikiem.

Proteza, którą używam już ponad dwa i pół roku, nie jest dla mnie wystarczająca technicznie. Chodzę co prawda bez kul, ale niestety tylko po małych pomieszczeniach i cały czas niezbyt pewnie się w tym czuję. No i możliwości pomagania innym mam ze względów bezpieczeństwa swojego i innych ograniczone. Natomiast kiedy jestem na zewnątrz, poruszam się, dla własnego bezpieczeństwa o jednej kuli, ale i tak potrafię się przewrócić co jakiś czas.

Konrad Molis

Posiadanie w nowej protezie kolana takiej klasy jak C-LEG byłoby spełnieniem moich marzeń i pozwoliłoby mi wrócić praktycznie do ponownej, prawie pełnej sprawności. Mógłbym bez obaw funkcjonować i pomagać innym bez zagrożenia upadkiem w najmniej odpowiednich momentach. Wiem też, że jak bym już miał protezę z tej klasy kolanem, to będę potrzebował rehabilitacji-nauki chodzenia z nim, stąd moja dodatkowa prośba również o pieniądze na tygodniowy lub nawet o dwa tygodniowe turnusy rehabilitacyjne.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki