Godny poród w każdym szpitalu Skarbonka pomagacza

Codziennie w Polsce ok. 1000 kobiet rodzi dziecko. Ile z nich rodzi po ludzku? Ile ma możliwość przytulić dziecko po porodzie? Ile otrzymuje życzliwe i profesjonalne wsparcie w karmieniu piersią? Pomóżcie nam dowiedzieć się i wskazać te miejsca, gdzie warto rodzić oraz te gdzie konieczne jest wprowadzenie zmian i podjęcie przez Fundację działań. 

Akcje „Rodzić po ludzku” pozwoliły zmienić wiele na polskich porodówkach oraz wprowadzić w 2012 r. w życie standardy opieki okołoporodowej - prawo, które gwarantuje kobietom szacunek, zrozumiałą informację, omówienie i respektowanie ich planu porodu, nieprzerwany kontakt z dzieckiem po porodzie, a także wsparcie w karmieniu piersią.

Niestety nowe prawo nie pociągnęło za sobą żadnych narzędzi do jego wdrożenia ani kontrolowania jak jest realizowane w szpitalach. Po 5 latach nadal w wielu szpitalach nie jest ono przestrzegane. 

Chcemy żeby każdy szpital gwarantował kobietom godny poród. Wiemy jak to zrobić. Zapraszamy Was do stworzenia z nami stałej ankiety online do sprawdzania jak wygląda opieka nad matką i dzieckiem w poszczególnych szpitalach. Tylko dzięki kobietom możemy się dowiedzieć, w których szpitalach łamane są ich prawa i podejmować na tej podstawie interwencje.

Stwórzcie z nami ankietę online sprawdzającą jakość opieki w szpitalach, która pomoże dowiedzieć się, w których placówkach kobiety są traktowane z szacunkiem i życzliwością oraz gdzie respektowany jest ich plan porodu, jak naprawdę wygląda w wybranym szpitalu kontakt „skóra do skóry”, w której placówce kobiety są wspierane fachową opieką w pierwszych dniach karmienia piersią.

Narzędzie będzie automatycznie prezentowało wyniki, co pomoże wskazać miejsca, gdzie można urodzić po ludzku oraz te gdzie konieczne jest podjęcie interwencji przez Fundację. Stały monitoring porodówek pomoże przyśpieszyć wdrożenie i przestrzeganie prawa kobiet do godnego porodu we wszystkich szpitalach.

Co możesz zrobić?

- wpłacając 23 zł pomagasz nam dowiedzieć się co się dzieje na izbie przyjęć w jednym szpitalu;

- wpłacając 51 zł pomagasz nam dowiedzieć się co się dzieje na izbie przyjęć i na oddziale położniczym w jednym szpitalu;

- wpłacając 79 zł pomagasz nam otworzyć drzwi do jednego szpitala i dowiedzieć się jak wygląda opieka okołoporodowa od izby przyjęć do wypisu.

Zobacz ostatni raport z monitoringu opieki okołoporodowej przeprowadzony na podstawie informacji przesłanych przez szpitale.

475 osób wsparło

X zł

Bartosz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Trzymam za Was kciuki!
35 zł

Ania

50 zł

joasia

jesteście świetne
50 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość