Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
18 505 685 zł
Wsparło 281 676 osób
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Doposażenie ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt

cała Polska

Rozpoczęcie: 3 Marca 2020

23 Marca 2020, 15:48
25 ton sprzętu dla szpitali w ciągu kilku dni przyleci do Polski!

Do naszej akcji przyłączyło się już ponad 230 000 osób! Dziękujemy Wam wszystkim z całego serca za zaufanie i MOC, jaką nam dajecie.  

Cały czas zbieramy środki. Im więcej zbierzemy, tym więcej sprzętu zakupimy!

Jesteśmy w trakcie wysyłki rękawiczek jednorazowych, które jako pierwsze w ilości 0,5 miliona dojechały do naszego magazynu. 

W trakcie realizacji jest wysyłka z Chin ok. 25 ton sprzętu ochrony osobistej dla polskiego personelu medycznego. Na początku przyszłego tygodnia dostawa będzie u nas. Przy odrobinie szczęścia może się udać jeszcze przed weekendem. A że szczęście nas ostatnio nie opuszcza, to kto wie... :)

Wszyscy bardzo starają się pomóc i po raz kolejny okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych! Razem wielką mamy moc! Działamy dalej!

Pokaż wszystkie aktualizacje

19 Marca 2020, 14:30
Dziękujemy Wam i partnerom akcji!

Kolejny dzień, kolejny kroczek do przodu. A u nas póki co same dobre informacje! 

Wypatrujcie nas dzisiaj w Faktach TVN

Dziękujemy wp.pl za wrzucenie artykułu o zbiórce na stronę główną! WOW!

Cudowną informacją tego dnia jest dołączenie do akcji systemu płatności PayU. Dzięki temu już teraz oficjalnie możemy powiedzieć, że 100% środków ze zbiórki przekazana zostaje na pomoc pracownikom polskiej służby zdrowia! Dziękujemy! Dodatkowo Fundacja Siepomaga przeznacza na pomoc  szpitalom 5 mln zł, które zebrała w ramach akcji 1% podatku. 

Dołączyły do nas firmy NETBOX i paxit.pl, które bezpłatnie dostarczą nam kartony. Mamy miejsce przeładunku zamówień. 

Najlepsza wiadomość tego dnia: już na początku przyszłego tygodnia  wyruszamy ze sprzętem do pierwszych placówek medycznych! Tak, póki co mamy szczęście i oby pozostało z nami jak najdłużej... 

17 Marca 2020, 14:33
Prośba do mediów: Pomóżcie nam nagłośnić zbiórkę!

Pilnie potrzebujemy wsparcia mediów!

Wiele osób robi wszystko, aby do zbiórki dołączyła jak największa grupa osób. Odzew jest niesamowity, ale wiemy, że możemy więcej! Dlatego, jeśli jesteś Panem Redaktorem, albo Panią Redaktor, posiadasz bloga, stronę internetową, a może jesteś obserwowany na instagramie? Opowiedz o nas i o tym, co się tutaj dzieje. To naprawdę ogromny pokaz solidarności i wzajemnego wsparcia Polaków. Warto o tym powiedzieć, warto o tym napisać. Warto mieć swój udział i pomóc rozpalić chec do działania w tych, ktorzy jeszcze o nas nie wiedzą! Czuwaj! 

Cały czas działamy!

Od kilku dni jesteśmy w stałym kontakcie z ośrodkami medycznymi, które piszą do nas na dlaszpitali@siepomaga.pl. Wiadomości o brakach niestety spływają lawinowo...

Nasz askrzynka mailowa składa się z maili, jak poniższe :(

„...Bardzo proszę o pomoc łomżyńskiemu szpitalowi który jest w tej chwili przekształcany na zakaźny. Nasz szpital to biedny szpital. Brakuje personelu, a również masek, gogli, odzieży ochronnej. Lekarze z naszego szpitala panikują, brakuje wszystkiego. Nie możemy do tego dopuścić. Nie dość, ze zabrali nam jedyny szpital w mieście to jeszcze problemem są braki podstawowego sprzętu…”

„…Ratownicy medyczni pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Gdańsku nie mają maseczek, kombinezonów czy środków odkażających. W trosce o ich zdrowie i ich rodzin bardzo proszę o pomoc. Żona ratownika….”

Dniami i nocami organizujemy kontrahentów w kraju i za granicą i dostawy środkow ochrony osobistej. 

Na ten moment mamy szansę na zamówienie poniższego sprzętu ochronnego::

 - 700 000 maseczek

 - 50 000 kombinezonów

 - 50 000 przyłbic

- 500 000 jednorazowych rękawiczek

Pierwsze zamówienia, to koszt ok 5 milionów złotych.  Czekamy na potwierdzenia.

Część sprzętu zostanie rozdysponowana szybciej, na część przyjdzie nam chwilę zaczekać. Ale jestesmy dobrej myśli. Wybaczcie, że tak w telegraficznym skrócie. Naprawdę  się staramy i to pochłania czas.

Jeśli możesz dorzuć coś od siebie. Podaj dalej, poślij dobrą myśl. Razem na pewno damy radę!

Pozdrawiamy Was ciepło. Trzymajcie za nas kciuki tak mocno, jak my trzymamy za Was.

Wasze Siepomaga.pl :)

15 Marca 2020, 18:31
Jesteście naszymi Bohaterami! Swoją pracą pomagacie nam wszystkim ❤️

Kochani, otrzymujemy mnóstwo wiadomości z prośbą o pomoc od lekarzy i pielęgniarek z całej Polski. Sytuacja jest dramatyczna. Ze względu na liczbę podejrzeń wiele szpitali przekształcanych jest w zakaźne, a zdanie „brakuje w nich wszystkiego” jest towarzyszem właściwie każdego maila. Jesteśmy Wam niesamowicie wdzięczni za odzew. Już wiemy, że sporo uda nam się zdziałać. Przyłączajcie się, to ważne. Razem mamy MOC!

Jak się okazuje, ta zbiórka ma znaczenie, którego nawet się nie spodziewaliśmy. Poniżej jeden z maili, który pokazuje, jak ważne dla pracowników medycznych jest to, że pomagamy. Naszym gestem dajemy nadzieję. Oni udzielając pomocy osobom potrzebującym i wystraszonym spotykają się z różnymi reakcjami. Bywa, że w obliczu potrzeb, zmęczenia i braków w wyposażeniu czują się nie tylko bezsilni, ale i zagrożeni. 

Wszyscy jesteśmy ludźmi i wiemy, jak bardzo uskrzydlają dobre słowa. I tak sobie pomyśleliśmy…

Na Siepomaga.pl jest taka przestrzeń, gdzie można zostawić myśl od siebie. Wykorzystajmy ją! Jeśli masz ochotę podziękować, napisz to. Możesz skierować swoją myśl w stronę lekarza, czy pielęgniarki. Ale być może to Pani z apteki, czy sklepu była osobą, dzięki której możesz funkcjonować.

Wierz nam, te komentarze, ta zbiórka są widoczne. I mają znaczenie nie do przecenienia. Tak, jak Twoje słowa. One też mają moc. Dziękujemy!

Zespół Siepomaga.pl  ze wszystkimi cudownymi ludźmi, którzy są z nami na pokładzie.

14 Marca 2020, 19:01
Ruszamy z pomocą

Póki co, niewiele tego. Ale okazuje się, że znaczenie tych kilku pudełek jest większe, niż nam się wydawało. Właśnie wyruszają na oddział dziecięcy. My walczymy dalej.

*Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, która jako Organizacja Pożytku Publicznego może szybko finansowo wesprzeć szpitale w zakupie niezbędnych środków ochronnych i sprzętów medycznych do walki z koronawirusem. Jesteśmy dobrej myśli, ale z doświadczenia wiemy, że dobre zakończenia nie piszą się same. Każdy z nas może być Potrzebującym.  

Fundacja Siepomaga również na bieżąco wspiera powyższy cel ze środków statutowych fundacji. 

Jeżeli możesz i chcesz się do nas przyłączyć... zróbmy to razem!

Jeśli pomóc nie możesz wspieraj nas dobrą myślą i trzymaj kciuki. Nikomu nie jest łatwo. Trzymajmy się razem.

Twój szpital potrzebuje wsparcia?        Napisz do nas: dlaszpitali@siepomaga.plŚwiat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Najważniejsze teraz jest to, by maksymalnie spowolnić postęp pandemii, dlatego wszyscy musimy zachować rozwagę i zachowywać się odpowiedzialnie.

Niestety, w obliczu nowej sytuacji dostajemy coraz więcej sygnałów, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z nowym patogenem. 

Ta zbiórka powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie. 

Naukowcy z całego świata pracują nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Zanim ta trafi do potrzebujących, minie jednak wiele miesięcy. Wiele bardzo trudnych miesięcy...

Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności.

Dziękujemy tym, którzy mimo rosnącej paniki, zachowują rozwagę. Wierzymy, że sytuacja w kraju i na świecie szybko wróci do normy. To jednak zależy także od Ciebie!

Kwarantanna to moment, w którym hasło #zostanwdomu trzeba traktować poważnie! Odkładamy wszystko, co nie jest sprawą życia i śmierci, na bok. Nawet jeśli sami nie jesteśmy w grupie ryzyka, pamiętamy o tych, którzy w niej są. Nie ignorujemy zaleceń. Jesteśmy odpowiedzialni – za siebie i innych!

Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i  razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC!

PS. Dbajmy o siebie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
18 505 685 zł
Wsparło 281 676 osób
Wesprzyj Wesprzyj