Nakarm 25 kocich ogonków

Zbiórka na cel: zakup karmy kotów z Mechelinek
Zbiórka zakończona
Big 675cd0f8 c69a 4142 9444 194d10d76483
Wsparło 80 osób
1 559 zł (62,36%)

Koty z

25 głodnych kotów

Mechelinki, pomorskie

Rozpoczęcie: 03 Stycznia 2017
Zakończenie: 03 Marca 2017

Mechelinki – spokojna, nadmorska miejscowość. Słońce, plaża, piękna pogoda, urlop. To perspektywa człowieka. Mechelinki – po sezonie głucho, zimno, silny wiatr od morza, głód zaglądający w oczy. To perspektywa kocia.


 

Wolontariuszki Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego (Fundacja Viva!) o kotach w Mechelinkach dowiedziały się od znajomych. Kiedy przyjechały na miejsce, zobaczyły sporą kocią gromadę głodnych, wychudzonych bied. Zwierzaki pędziły do wystawionych misek jak szalone. Dziewczyny przyjechały raz i drugi, potem trzeci. Nie potrafiły zostawić zwierząt bez jedzenia i opieki. Jeżdżą tam codziennie od prawie 2 lat.

Koty w Mechelinkach mają wielu wrogów, wolontariuszki mają za sobą niejedną wojnę o nie. Pomimo przeszkód i nieprzychylności niektórych mieszkańców udało się zabezpieczyć zwierzaki. Są budki, jest karmienie. W razie czego opieka weterynaryjna. Udało się zrobić sporo – wyadoptować połowę stada – ponad 25 kotów. Te koty, które mogły zamieszkać z człowiekiem, mają domy. Są bezpieczne, śpią w łóżkach, są kochane. Zostało 25 dzikusków, bezradnych i niechcianych. Niektóre się tam urodziły, inne – porzucone jako maluszki – zupełnie zdziczały. Nikt się nimi nie zajmował – nie sterylizował, nie głaskał, nie karmił. Człowiek zgotował im taki los. 

Wolontariuszki wiedzą, że koty wolno żyjące w domach szczęśliwe nie będą, pozwolą więc zostać im tam, gdzie są. Robią co w ich mocy, by kociakom niczego nie brakowało. Regularne karmienia, ciepłe budki, wyjazdy do weterynarza – tyle mogą im dać. Siebie, swoją pracę. Jeżdżą codziennie – niezależnie od pogody, świąt, prywatnych zobowiązań – stadko czeka na posiłek. Za każdym razem regularnie przybywa na karmienie zgodna kocia czereda. Kociaki reagują na dźwięk silnika, na głos i zadowolone biegną do misek. Miauczą i gadają przy tym głośno i radośnie.


 

Niestety, brakuje środków, by zakupić karmę dla Mecheliniaków. Na nic będą chęci wolontariuszek, jeśli zabraknie środków i jedzenia. Zapasy lada moment się skończą, nie ma ani złotówki, by zakupić kolejną karmę. Nie pozwólmy, by kociakom znów doskwierał głód – prosimy, dorzućcie grosik dla czarno-biało-burego stadka. 25 ogonków jest w dużej potrzebie!

Pomogli

20 zł

E

10 zł

Angela

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

25 zł

Anonimowa Pomagaczka

Thumb image
100 zł

martar83

Dla głodnych koteczków....
10 zł

Anonimowa Pomagaczka

:(

Pokaż więcej

Wsparło 80 osób
1 559 zł (62,36%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość