Stowarzyszenie KU DOBREJ NADZIEI

Stowarzyszenie KU DOBREJ NADZIEI

Reprezentant Marcin Owsiejczuk

E-mail kudobrej@gmail.com

Telefon 85 674 87 17 lub 500 191 198

Lokalizacja Białystok, podlaskie

Obecnie główną dziedziną naszej działalności jest pomoc osobom bezdomnym i ubogim. W jej ramach prowadzimy w naszej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej 76 całoroczną ogrzewalnię dla osób bezdomnych, gdzie mogą one znaleźć schronienie i ciepły posiłek,  a także wykąpać się i wyprać odzież. Do dyspozycji mają biblioteczkę, telewizję, mogą posłuchać muzyki, a także odbywać rozmowy motywacyjne z personelem Stowarzyszenia. W okresie jesienno - zimowym ogrzewalnia działa całodobowo, dajać możliwość spędzenia zimnych nocy w cieple.

Przy ogrzewalni działa Ośrodek Wychodzenia z Bezdomności "Zakątek Nadziei" dla osób, które pragną zmienić swój styl życia i wrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Z racji tego, że sporo pomieszczeń naszej kamienicy jest jeszcze nieodremontowanych, Ośrodek działa dość prowizorycznie, ale pomimo tego, z Bożą pomocą, udało nam się pomóc 3 osobom wyjść ze stanu bezdomności.

Zajmujemy się również pracą wśród dzieci i młodzieży, z których większość pochodzi z rodzin z problemami socjalnymi. Obecnie, przez 3 dni w tygodniu działa świetlica środowiskowa (w innej dzielnicy miasta), w której wolontariusze organizują zajęcia: plastyczne, wokalne, teatralne, sportowe, etyczne. Zapewniamy uczestnikom  posiłek. W okresie ferii zimowych i wakacji organizujemy półkolonie i obozy.

Kolejną dziedziną naszej pomocy jest wydawanie żywności z unijnego, pomocowego Programu PEAD. Na dzień dzisiejszy korzysta u nas z tej formy wsparcia ponad 2600 osób z Białegosotoku i okolic.

Udzielamy się także na polu kultury, organizując różnorakie przedsięwzięcia artystyczne we współpracy z białostoskim Teatrem ARKADIA.

Wsparli

100 zł

Grazia

100 zł

emilia177

25 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Aneta

Trzymam kciuki, aby się udało!
20 zł

Oladrz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość