10. Kwesta w Spytkowicach - Anioły na Górce

Fundacja Herbu Ostoja
organizator skarbonki

Kochani!

Pomimo pandemii, tym razem dzięki portalowi Siepomaga.pl, przeprowadzamy 10.  Jubileuszową Kwestę na Cmentarzu w Spytkowicach

Z powodu pandemii nie możemy się zobaczyć w tym roku na spytkowickim cmentarzu, ale to nie przeszkadza nam, aby podzielić się dobrocią. Rok 2020 jest wyjątkowy dlatego i cel tegorocznej zbiórki również jest wyjątkowy!!!

Podjęliśmy decyzję, że tegoroczne środki z kwesty przeznaczymy na Warsztaty Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych w Spytkowicach.

Kamienie kolejnych grobowców w tym roku poczekają. Dzięki środkom z kwesty uda się stworzyć warunki dla zdrowego spędzania czasu na wolnym powietrzu dla Niepełnosprawnych Uczestników  WTZ w Spytkowicach. Chcemy zakupić 3 stanowiska siłowni polowej dla ich rehabilitacji na zewnątrz budynku oraz pergolę, pod którą zmieści się 50 osób.  Praca, którą wykonują Pracownicy i Wolontariusze WTZ Spytkowice, zasługuje na nasze  wsparcie!!!

https://www.facebook.com/WTZ.SPYTKOWICE/photos

Marek Gajowy

Przypomnijmy, że od 2011 roku, każdego 1 listopada grono dzielnych Wolontariuszy i Wolontariuszek ze skarbonami oczekiwała na Was przy bramach spytkowickiej nekropolii, aby zbierać datki na renowację zabytkowych nagrobków. Dzięki Waszym datkom udało się odkryć i odnowić rzeźbę Franciszka Michała Wyspiańskiego – ojca Stanisława Wyspiańskiego! Udało się również odnowić grobowce śp. Maryanny Kołodziej oraz anonimowej osoby. Łączny koszt renowacji to ok. 100 000 zł.

W tym roku razem z Towarzystwem Miłośników Ziemi Spykowickiej oddaliśmy po renowacji nagrobek Tomasza Piekiełko. Zobaczcie Kochani jak wygląda przed renowacją i po renowacji.

Marek Gajowy

Marek Gajowy

Marek Gajowy

Dziękujemy Wam za każdą złotówkę! 

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
1%
346 zł Wsparło 16 osób CEL: 20 000 ZŁ