Zbiórka archiwalna
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
22 218 zł (50,65%)
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Cierpienie zapisane w genach. Pomóż nam ratować Lenkę!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 622 osoby
48 191 zł (100%)
Zbiórka na cel
Roczna terapia i rehabilitacja, aby Lenka mogła się rozwijać jak inne dzieci

Lenka Staś, 5 lat

Wrocław, dolnośląskie

Zespół Angelmana

Rozpoczęcie: 19 Listopada 2017
Zakończenie: 1 Kwietnia 2018

Lena w ciągu roku poczyniła znaczne postępy! W porównaniu do zdrowych dzieci ma znaczne braki, jednak w stosunki do innych dzieci z tą chorobą, dzięki intensywnej rehabilitacji, dobrze sobie radzi.

W ciągu roku Lena była na paru turnusach, ogólnorozwojowych z zastosowaniem mikropolaryzacji mózgu oraz tlenoterapii. Lenka nie ma obecnie ataków padaczki, jednak zostały jeszcze tak zwane napięcia. Przyjmuje różne leki przeciwpadaczkowe. W zakresie rozwoju poznawczego Lenka więcej dostrzega, rozpoznaje osoby i rzeczy typu plac zabaw, samochód, autobus itp. Krzykiem sygnalizuje, czego chce, obecnie jeszcze nie wskazuje palcem. Dłużej koncentruje wzrok, zaczęła interesować się piosenkami i bajkami dla dzieci.

W rozwoju ruchowym Lena idzie powoli do przodu, coraz lepiej radzi sobie z chodzeniem za jedną rękę, przy użyciu chodzika lub trzymając ją w pasie, jest stabilniejsza, mniej protestuje. Niedawno na zajęciach przeszła sama parę kroków!

W przyszłym roku planujemy dalej ćwiczyć z Leną, potrzebne są jej turnusy i systematyczne ćwiczenia, tlenoterapia, dzięki której Lena nie choruje i nie ma ataków padaczki, sprzęt c-eye do komunikacji alternatywnej, specjalna dieta typu ketogenna, dzięki której można wycofać lub zmniejszyć dawki leków przeciwpadaczkowych, które hamują jej rozwój i powodują u Leny złe wyniki badań.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli naszą zbiórkę! Dzięki temu Lena miała szansę w ciągu roku uczestniczyć w wielu zajęciach i turnusach!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 622 osoby
48 191 zł (100%)