Serce Leosia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 325 osób
20 071,09 zł (43,75%)

Leon Pyrka

Konstancin-Jeziorna, mazowieckie

Wcześniactwo, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej z nieprawidłowym spływem żył płucnych, serce po stronie prawej, hipoplazja płuca prawego, wysokie ustawienie przepony po stronie prawej, przepuklina śródpiersiowa

Rozpoczęcie: 9 Lipca 2013
Zakończenie: 15 Października 2013

Leosiowe serduszko jest już po operacji, która odbyła się 17 stycznia 2014 r. Po specjalistycznych badaniach, jakie Leoś przeszedł w klinice w Munster, okazało się, że wada Leosia jest poważniejsza i bardziej skomplikowana niż zdiagnozowano w Polsce. Wykryto duże nadciśnienie płucne, którym lekarze byli bardzo zaniepokojeni. Ale udało się – to najważniejsze.

Leon Pyrka

Profesor Malec uratował Leosia po 6-godzinnej operacji. Leo trafił na 3 dni na intensywną terapię, w drugiej dobie po operacji został rozintubowany. A po siedmiu dniach od operacji zostaliśmy wypisani do domu. Choć w domu nie było łatwo – gorączka, antybiotyk i bakteryjne zapalenie uszu oznaczały kolejny pobyt w szpitalu. Po trzech tygodniach wróciliśmy do kliniki w Munster na kontrolę i był sukces - serduszko radzi sobie świetnie. Przez sześć miesięcy Leoś będzie zażywał leki na nadciśnienie. Ale nadal jego serduszko jest wielką niewiadomą - za jakiś czas Leosia czeka kolejne cewnikowanie i wtedy zapadną decyzje co do dalszego leczenia. Na razie cieszymy się z tego, co mamy i z tego, że Leoś robi niewyobrażalne postępy. Nadrabiamy stracony czas, który choroba Leosia nam zabrała. Nasze plany to: rehabilitacja, pobyt nad morzem w sanatorium, dużo uśmiechu i wiara w to, że będzie dobrze.

Dziękujemy Wszystkim za Pomoc i Wsparcie 

Rodzice (Agnieszka i Paweł) Wraz z Leosiem

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 325 osób
20 071,09 zł (43,75%)