PILNE❗️Wielka walka o małe serduszko! Pomóż ocalić życie Leosia!

PILNE!
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 13 700 osób
973 477 zł (75,57%)
Brakuje jeszcze 314 650 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0098830 Leoś
Zbiórka na cel
Operacja serca ratująca życie Leosia, transport medyczny, pobyt w USA

Leoś Saj, 22 miesiące

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Wrodzona wada serca - zespół Ebsteina i zespół intermitujący WPW

Rozpoczęcie: 24 Listopada 2020
Zakończenie: 14 Lutego 2021

15 Stycznia 2021, 11:03
Stan Leosia się pogorszył❗️Mamy tylko miesiąc, by zebrać pół miliona złotych!

Dostaliśmy maila od Pani profesor — obejrzała wyniki Holtera, którego Leon miał założonego przed sylwestrem. Radzi nam przylecieć jak najszybciej, jak to możliwe!

Został nam miesiąc na uzbieranie 500 tys. złotych! To bardzo mało czasu...

Leoś Saj

Ostatnio założony w święta Holter wykazuje coraz częściej pojawiające się ataki tachykardii – od takich, które zauważamy sami, bo trwają długo i potrzebna jest interwencja, do takich krótszych, które pojawiają się zazwyczaj nocą i na szczęście ustępują same.

Oba rodzaje są dla Leona niebezpieczne. Pani Doktor sugeruje nam przyjazd tak szybko, jak jesteśmy w stanie. Niepokój w matczynym sercu rośnie...

Potrzebna jest Wasza mobilizacja i udostępnienia zbiórki. Tylko tak dotrzemy do ludzi, którzy tak jak Wy, zechcą nam pomóc!

Proszę o pomoc!

Mama

Nigdy nie sądziliśmy, że będziemy zmuszeni prosić o pomoc w walce o życie naszego dziecka, niestety życie pisze zaskakujące scenariusze...

Leon urodził się z ciężką i niezwykle rzadką wadą serca — anomalią Ebsteina, z tym zespołem wad serca rodzi się zaledwie kilkoro dzieci rocznie, a choroba wciąż jest do końca niepoznana. Pierwsze tygodnie po urodzeniu Leon spędził na oddziale intensywnej terapii noworodkowej, podłączony do aparatury zaczął walkę o swoje życie, które miało wyglądać zupełnie inaczej. Z biegiem czasu nasze pobyty w szpitalach stały się już rutyną, normalnością stała się także codzienna konieczność bacznej obserwacji syna i sprawdzania saturacji.

Leoś Saj

Chociaż Leon przez pierwsze miesiące rośnie i rozwija się jak inne dzieci w jego wieku, w nasze życie szybko wkrada się strach i niepewność — szpital w naszym mieście kieruje nas do specjalistycznego ośrodka referencyjnego, tutaj bowiem nie wiedzą, jak nas leczyć. W trybie szybkiego przyjęcia trafiamy do ICZMP w Łodzi. Wciąż, jak wszyscy rodzice, zakładamy najlepszą wersję w kwestii zdrowia naszego dziecka. Wierzymy, że jest to wada serca, z którą Leon nauczy się żyć, ot takie naiwne życzenie.

Niestety choroba szybko dała o sobie znać — kiedyś stosunkowo rzadko, dziś Leon coraz częściej miewa ataki tachykardii (wówczas jego serce bije nawet 320 razy na minutę!), spada mu również saturacja, która świadczy między innymi o sile serduszka. Chociaż próbuje dorównać kroku swojej starszej siostrze, musimy Go stopować — szybko się męczy, ogromnie poci, a ostatnio zaczyna pojawiać się zasinienie.

Pogarszający się stan serduszka Leona potwierdza ostatni pobyt w szpitalu — wada ewoluuje, siejąc spustoszenie w małym serduszku. Nieunikniony i naturalny rozwój dziecka powoduje, że znacznie zmniejsza się u Leona efektywność prawej komory. Powiększony prawy przedsionek serca staje się napięty do granic możliwości, a nieprawidłowo wbudowana zastawka zwiększa swoją niedomykalność.

Mamy ogromne szczęście trafiać na wyjątkowych i empatycznych lekarzy — niestety to okazuje się niewystarczające. Lekarze nie pozwalają nam robić dalekosiężnych planów... Ze względu na to, że wada, którą ma Leon jest niezwykle rzadka — nie znajdujemy odpowiedniego ratunku w kraju. Początkowo załamuje się nasz świat — przecież zupełnie nie tak miało być...

Szukamy ratunku wszędzie, dosłownie. Szansą na życie Leona okazuje się operacja w Stanach Zjednoczonych w UPMC Children’s Hospital of Pittsburgh. To ośrodek, który specjalizuje się w operacji plastyki serca metodą stożka i do którego zjeżdżają się pacjenci z całego świata. Nasza nadzieja odżywa, gdy otrzymujemy kwalifikację do przeprowadzenia operacji — profesor Jose Da Silva podejmie się niemożliwego!!!

Leoś Saj

Mamy realną szansę uratowania życia Leona — trzymamy się tej nadziei jak deski ratunkowej. Lekarze w Stanach wyznaczają termin operacji na marzec 2021... Największym przeszkodą okazują się niestety pieniądze — koszt operacji, późniejszy pobyt na OIOMIE, sam wylot do Stanów Zjednoczonych transportem medycznym jest... ogromny. Chociaż życie naszego dziecka jest dla nas bezcenne, wyceniono je na blisko 1,5 miliona złotych. Dla nas to koszty niewyobrażalne i nieosiągalne.

Potrzebujemy Twojej pomocy! Doskonale wiemy, jak trudna misja nas czeka — panująca na świecie pandemia nie sprzyja otwieraniu zbiórek. Nie mamy innego wyjścia — tu chodzi bowiem o życie Leona, a jako rodzice zrobimy wszystko, by uratować jego serduszko. Prosimy Cię o wsparcie — każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie, każdy datek jest na wagę złota, a każde udostępnienie zbiórki to zwiększenie naszej szansy!

Błagamy Cię o pomoc!
Rodzice Leona

––––––––––––––

RADIOPLUS.PL –> KLIK

Leoś Saj

TVP3 BYDGOSZCZ –> KLIK

Leoś Saj

LICYTACJE dla Leosia –> KLIK

Leoś Saj

Zobacz profil Leosia na Facebooku –> KLIK

Leoś Saj

––––––––––––––

O Leosiu napisali:

GAZETA POMORSKA –> KLIK

Leoś Saj

Super Express Bydgoszcz –> KLIK

Leoś Saj

Zobacz Film z Leosiem –> KLIK

Leoś Saj

Leoś Saj

Leon na WP –> KLIK

Leoś Saj

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 13 700 osób
973 477 zł (75,57%)
Brakuje jeszcze 314 650 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0098830 Leoś