Zbiórka archiwalna
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
19 305 zł (108,4%)
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Pomóż mi w walce o to, co najważniejsze – o zdrowie!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 47 osób
2 815 zł (100%)
Zbiórka na cel
Zakup ssaka Clario AC/DC

Lidia Chmielewska, 15 lat

Legionowo, mazowieckie

Zespół Treachera-Collinsa

Zakończenie: 27 Czerwca 2019

10 Października 2019, 12:14
Rezultat zbiórki

Dzięki Waszej ogromnej pomocy zbiórka na zakup ssaka do odsysania dróg oddechowych zakończyła się sukcesem! Za uzyskane pieniądze udało się nam zakupić dla Lidki potrzebny sprzęt, który ze względu na swoją mobilność znacznie poprawił jakość jej życia.

Lidia Chmielewska

W imieniu Lidki chciałabym z całego serca podziękować za zaangażowanie i wsparcie.

Karolina, siostra Lidki

Lidia urodziła się z rzadko spotykaną deformacją twarzoczaszki, zwaną zespołem Treachera-Collinsa. Choroba ta charakteryzuje się m.in. niedorozwojem kości żuchwy, deformacją uszu, zarośnięciem nozdrzy tylnych i gotyckim podniebieniem. Stwierdzono u dziewczynki obustronny niedosłuch mieszany stopnia średniego i rozszczep tarczy nerwu wzrokowego. Oddycha dzięki rurce tracheostomijnej. Lidzia wymaga wielu zabiegów operacyjnych oraz stałej rehabilitacji. Wszystko to wiąże się z ogromnymi wydatkami. Pomimo tak ciężkiej deformacji i tylu ograniczeń, Lidka jest dzielną, bardzo ciekawą świata i ludzi dziewczynką. Uwielbia aktywnie spędzać wolny czas, szkoła jest jej pasją.

Ssak jest bardzo potrzebny mojej córce – jest łatwy do przenoszenia, Lidzia jest na tyle odważna, że potrafi użyć go samodzielnie. Dzięki niemu może wychodzić z domu, ma więcej swobody. Idealnie sprawdza się w podróżach. Prosimy o wsparcie – rodzic niepełnosprawnego dziecka ma bardzo dużo wydatków i każda pomoc jest dla niego bezcenna.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 47 osób
2 815 zł (100%)