Lions wspiera Medyków

Lions Club Poznań Cogito
organizator skarbonki


Epidemia, w której obecnie znajduje się niemal cały świat, jest nadal bardzo poważna. Każdego dnia jesteśmy narażeni na styczność z nowym koronawirusem Covid-19, który zbiera śmiertelne żniwo także w Polsce. 


Niestety pracownicy polskiej służby zdrowia, pomimo wycieńczającej pracy i wielu poświeceń, jako przedstawiciele grupy zawodowej objętej najwyższym poziomem ryzyka, nadal nie są dostatecznie chronieni i zabezpieczeni przed zarażeniem. 


Choć nie możemy dotrzeć wszędzie i pomóc wszystkim, chcemy wspierać heroiczną postawę personelu medycznego działającego w naszym regionie: w Poznaniu i Wielkopolsce poprzez zapewnienie im podstawowych środków ochrony osobistej.


Plan działania:

Zebrane przez organizację charytatywną Lions Club Poznań Cogito fundusze posłużą do zakupu m.in. masek i przyłbic osłaniających twarz oraz kombinezonów ochronnych. Dziś jest to absolutnie podstawowe wyposażenie personelu medycznego, mającego kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie, jak i z potwierdzonymi przypadkami chorych. 


Dzięki temu przyczynimy się do zmniejszenia szans rozprzestrzeniania się wirusa zarówno wśród pracowników służby zdrowia jak i pacjentów, także z innych niż zakaźne oddziałów, którzy poprzez swoje schorzenia są narażeni na śmierć wskutek powikłań.


Każdy szpital czy klinika ma zróżnicowane zapotrzebowanie, dlatego jesteśmy w ciągłym kontakcie z Wielkopolską Izbą Lekarską. To dzięki ich specjalistycznej wiedzy wiemy jakie produkty są potrzebne w pierwszej kolejności i gdzie należy je dostarczyć. 


Zapraszamy do śledzenia profilu Lions Club Poznań Cogito na Facebook https://www.facebook.com/LionsCogito/ , gdzie można przeczytać o naszych wcześniejszych wydarzeniach i akcjach charytatywnych oraz przeczytać o aktualnych planach stowarzyszenia.

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,1%
60 zł Wsparły 2 osoby CEL: 60 000 ZŁ