Piękna i dzielna istotka z Ciebie...

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 226 osób
64 013 zł (55,66%)
Zbiórka na cel
przeszczep komórek macierzystych / transplant of stem cells

Alicja Łoś

Pamiątkowo, wielkopolskie

zespół wad / syndrome of congenital defects

Rozpoczęcie: 2 Lutego 2016
Zakończenie: 1 Maja 2017

31 Lipca 2017, 08:22
Pierwsze podanie za Alą!

Terapię dla Ali udało się rozpocząć w maju tego roku, aktualnie jest po 1 podaniu.  Miesiąc temu miało być kolejne, lecz niestety, Ala złapała infekcję i wyniki jej badań nie pozwoliły na kolejne podanie komórek, stąd zostało przełozone na sierpień, bądź początek września.
Niestety, nie udało się zebrać całości kwoty na podanie komórek, ale dopóki nie wiemy, kiedy się odbędą kolejne podania, nie możemy za wiele zdziałać.

Pokaż wszystkie aktualizacje

31 Lipca 2017, 08:20
Byle do listopada!

Już niedługo zapadnie decyzja, kiedy  Alicji zostaną podane komórki macierzyste. Prawdopodobnie odbędzie się to w listopadzie. Lekarze z Krakowa podejmą się zabiegu mimo rany poodleżynowej dziewczyny. Wciąż potrzebne są środki, żeby zabieg doszedł do skutku!

31 Lipca 2017, 08:19
Leczenie przełożone :(

Alicja po pobycie w szpitalu w Częstochowie nie została zakwalifikowana do podania komórek macierzystych ze względu na niegojącą się odleżynę.

W dniu dzisiejszym czekamy aż komisja bioetyczna z Krakowa, gdzie lekarze zakwalifikowali Alicję do przeszczepu nawet z odleżyną, wyrazi zgodę na przeszczep. Komisja ta ma się zebrać do końca września i jeśli sprawa przebiegnie pomyślnie do połowy października Alicja będzie miałą podane komórki.

31 Lipca 2017, 08:18
Światełko w tunelu

Ala jest w drodze do Częstochowy. Jutro  zostaną podane komórki. Gronkowca w ranie już nie ma. Ale jeszcze przyczepiło się kilka bakterii. Rodzice są dobrej myśli. Możemy mieć nadzieję, że jutro będa mogli powiedzieć: pierwsze podanie za nami ....

Do końca sierpnia powinny zostać wykonane wszystkie podania.

Zbiórka na te kolejne trwa nadal. 

31 Lipca 2017, 08:17
Gronkowiec...

Ze względu na gronkowca w ranie, która wytworzyła się w miejscu blizny po operacji przepukliny, termin podania komórek macierzystych został przełożony na 21 marca. Komórki macierzyste mogą stanowić pożywkę dla gronkowca, z którym już teraz ciężko sobie poradzić. Lekarz dał jasny komunikat - z niezagojoną raną komórki można podać, ale gronkowiec niestety dyskwalifikuje... Trzymajcie kciuki za Alę, żeby udało jej wyjść z tego na czas!

Gdy Ala się urodziła nie było wiadomo co dalej. Rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, porażenie kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, zwichnięte bioderka... jej ciałko wyglądem nie przypominało „standardowego noworodka”. Ale Alunia zmierzyła się z losem. Rosła, a sprawy zaczęły przybierać pozytywny obrót. Ta dziewczynka, to cudowny przykład na to, jak szybka reakcja Pomagaczy i ich wiara sprawiły, że jedna szansa podarowała drugą. 

Alicja Łoś

Gdy mała Alunia wpadła w zdrowotne tarapaty, rodzina znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Wtedy Wy pomogliście właśnie w tych pierwszych, najważniejszych miesiącach. Mama wraz z ekipą pomocników uparcie rehabilitowała córeczkę. Wiele rzeczy udało się osiągnąć. Malutka siedzi samodzielnie i choć główka cały czas wygląda na lekko zdeformowaną, to rozwija się prawidłowo (właśnie zaczyna mówić). To sukces, jakiego mało kto mógł się spodziewać.

Jest jednak pewien mur bardzo ciężki do przeskoczenia. Nóżki cały czas nie mają czucia, a co za tym idzie nie działają. Ala wie do czego służą, bo mama ciągle jej mówi, że kiedyś będzie biegać, jak siostra. Tylko czasem pomyli nogę z gryzakiem, a poniszczone nerwy nie są w stanie przesłać sygnału o bólu.

Alicja Łoś

Mama Ali za cel postawiła sobie zrobić wszystko, co możliwe, aby zatrzeć ślad ciężkiego początku. Przeszczep komórek macierzystych ma doprowadzić do odtworzenia tych zniszczonych. Jeśli się uda, Ala może odzyskać czucie, a to oznacza szansę na pierwszy samodzielny krok. Samodzielny krok! To jak przepłynąć morze… Pierwsze podanie już 17 lutego. Musimy zdążyć na czas!

Życie bez wózka. Dla większości oczywiste, dla niektórych nieprawdopodobne, jak sen o lataniu. Ta mała dziewczynka pokazała, że jak się chce, to można wiele. Szkoda łez na użalanie się i najważniejsze, to mieć plan. A Ala plan ma. Tylko potrzebuje Ciebie, by móc go zrealizować i wstać w końcu na nogi. Pomożesz?

Alicja Łoś

O początkach zmagań Ali z choroba możesz przeczytać TUTAJ

 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 226 osób
64 013 zł (55,66%)