Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Niezwykła nóżka Lucka - sprawmy, żeby była zwykła

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 13 229 osób
429 921,06 zł (100,83%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0001792 Lucjan
Zbiórka na cel
Operacja nóżki u dr Paleya w St. Mary's Medical Center

Lucjan Grzesik, 3 latka

Stargard, zachodniopomorskie

Wrodzony staw rzekomy kości piszczelowej

Rozpoczęcie: 30 Października 2017
Zakończenie: 8 Stycznia 2018

18 lipca 2018 roku Lucek dotarł do kliniki Paley Institute na Florydzie. Pojechał po nadzieję, po szansę na to, że będzie chodził. Przypomnijmy, dlaczego musiał jechać aż za ocean:

Gdy okazało się, że wada nóżki Lucjana może sprawić, że nie będzie chodził, bo najczarniejszy scenariusz zakładał widmo amputacji, rodzice zaczęli szukać innych możliwości leczenia nóżki Lucka. Pierwsza odpowiedź z zagranicy przyszła od dr Paleya – odpisał, że leczenie stosowane w Polsce daje mniej niż 50% szans na wyleczenie Lucka, ponieważ nie ma tu dostępu do białka morfogenetycznego odpowiedzialnego za wzrost kości, które jest kluczowe. Polscy lekarze znają metodę dr Paleya, mogli pomóc doprowadzić do zrostu po złamaniu, ale nie do tego, żeby noga przestała się łamać. A im więcej operacji, tym większe ryzyko, że kolejne już nie pomogą, że amputacja może stać się konieczna. Dr Paley opracował metodę, która daje 100% powrotu do zdrowia, 100% skuteczności, co mogą potwierdzić rodzice dzieci z całego świata, także z Polski.

Pieniądze, o które martwili się rodzice - kwota była bardzo duża - udało się zebrać bardzo szybko. Stres związany z opłaceniem operacji minął, ale pozostał ten gorszy, na który nie ma żadnego sposobu, żeby go pokonać - stres związany z operacją. Im bliżej wylotu, tym ten stres był większy.

Na miejscu Lucuś poznał kolegów z Polski, więc było trochę raźniej :) Przygotowanie do operacji zaczęło się kilka tygodni wcześniej - od kroplówek na wzmocnienie kości.

Lucjan Grzesik

Przedoperacyjna konsultacja z dr Paleyem miała dokładnie okreslić trudność zabiegu i perspektywy na przyszłość. I to były same dobre wiadomości - dr Paley nie widział żadnych zagrożeń komplikacjami.

Ten najważniejszy dzień - dzień operacji - przyszedł 9 sierpnia 2018 roku. Dużo emocji, dużo stresu - w końcu ten dzień miał zmienić wszystko, zapewnić inną przyszłość, niż ta wyznaczana przez chorą nóżkę. Operacja się udała - te słowa dr Paleya wystarczyły, żeby na sercu poczuć ulgę i ogromne szczęście. Wiemy, że przed Luckiem jeszcze długie godziny rehabilitacji, a także przynajmniej dwie kolejne wizyty w klinice.

Dziękujemy za pomoc Luckowi!

Lucjan Grzesik

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 13 229 osób
429 921,06 zł (100,83%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0001792 Lucjan