Zbiórka archiwalna
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
34 598 zł
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Tutaj liczą się godziny! W każdej chwili może nastąpić przerwanie rdzenia i paraliż!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 38 933 osoby
2 157 234,36 zł (103,26%)
Zbiórka na cel
Pilna operacja kręgosłupa w USA oraz wlewy leku na odbudowę kości

Łukasz Cabaj, 14 lat

Gdansk, pomorskie

Wrodzona łamliwość kości, typ V

Rozpoczęcie: 28 Czerwca 2019
Zakończenie: 5 Listopada 2019

05 Listopada 2019, 12:27
Operacja przełożona!

Najnowsze wiadomości ze Stanów Zjednoczonych. Operacja kręgosłupa za 4 miesiące.

Łukasz Cabaj

Pokaż wszystkie aktualizacje

31 Października 2019, 23:17
Hurraaa! Dziękujemy!

Cud dokonał się na naszych oczach…

Jeszcze dwie doby temu mama Łukasza płakała z rozpaczy. Sytuacja była podbramkowa. Łukasz dotarł do Stanów Zjednoczonych, ale nie było środków na to, by przeprowadzić bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa! Wyjątkowa choroba wymagała specjalistycznego podejścia, a całość leczenia lekarze oszacowali na ponad 2 miliony zł! Mama Łukasza wiedziała, że to jedyna szansa!

Apel o pomoc poszedł w świat i cud zaczął się dziać na naszych oczach. Do pomocy przyłączyły się tysiące ludzi, których mama Łukasza nazywa swoją rodziną, przyłączyły się media, które pchnęły tę dramatyczną historię w świat. 2 doby wystarczyły! Są pieniądze na operację i na dalsze leczenie chłopca, którego życie było koszmarem! 

Z uwagi na to, że wciąż przyłączają się kolejni wspaniali darczyńcy i proszą o kontynuowanie zbiórki, postanowiliśmy zostawić ją na pewien czas otwartą. Zebrane środki przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Łukasza po powrocie do domu!

Brakuje nam słów! Jesteście wspaniali!

Dziękujemy!

28 Października 2019, 10:39
Pilne❗️ Dramatyczna sytuacja! Brakuje pieniędzy na leczenie

Sytuacja jest bardzo ciężka! Łukasz jest już w Stanach Zjednoczonych – lekarze robią badania! Operacja może się odbyć jeszcze w tym tygodniu, dzięki waszej determinacji kwota 740 tys. zł w pokryje koszty zabiegu! Niestety, to nie koniec tej walki...

Do końca leczenia brakuje ponad 1 300 000 tys. zł!

Mama Łukasza płacze i błaga o pomoc, na operację pieniądze już są, ale żeby odbudować kości, potrzebne są bardzo drogie wlewy specjalnego leku.

Wciąż możemy walczyć o Łukasza, chłopca, którego kości pękają jak zapałki! 

Mama błaga o ratunek, o życie dla swojego synka! Czy wydarzy się cud?

22 Października 2019, 14:24
Pilna operacja to jedyny ratunek dla Łukasza! Aktualizacja kwoty!

"Wczoraj nie byłam w stanie nic napisać, wybaczcie. Ryczałam jak bóbr. Operacja kręgosłupa przełożona na 28.10.2019! Brak funduszy uniemożliwił jej przeprowadzenie... Egzaminu wobec własnego dziecka niestety nie zdałam, ale jest jeszcze egzamin poprawkowy – nowy termin operacji!"pisała mama Łukasza jakiś czas temu...

Kręgosłup trzeba zoperować, ale kości są w opłakanym stanie. Żeby Łukasz miał jakiekolwiek szanse, przez najbliższe 5 lat musi przyjmować specjalne wlewy z lekiem, który odbuduje jego kości. 

Żeby Łukasz mógł normalnie żyć, potrzebna jest pilna operacja już 28 października! 

Łukasz Cabaj

Lekarze w USA chcą wszczepić w kręgosłup Łukasza specjalne zdalnie sterowane pręty, które pomogą ochronić rdzeń. Cała terapia jest bardzo droga, ale innej drogi dla Łukasza po prostu nie ma!

Błagam, uratujcie moje dziecko!

Mama

21 Lipca 2019, 23:50
Operacja przełożona – Łukasz jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie!

Czas niebezpiecznie się przedłuża! Dzisiaj dostaliśmy informację od mamy Łukasza. Mamy więcej czasu na zebranie środków, ale ten czas to śmiertelne niebezpieczeństwo!

"Jestem po rozmowie z Kliniką Nemours. Operacja Łukasza  została przełożona na 28.10.2019" – pisze mama Łukasza

W każdej chwili kręgosłup może nie wytrzymać i sekundy zaważą na dalszym życiu. Wierzymy, że ten doliczony czas gry o zdrowie i życie, pozwoli nam zebrać potrzebne środki. Tylko tak możemy ocalić Łukasza, a przede wszystkim uśmierzyć ten ogromny ból!

Zdążymy?

W każdej chwili może nastąpić przerwanie rdzenia kręgowego i natychmiastowy paraliż. Nie ma czasu do stracenia.  Chłopiec, którego widzisz na zdjęciach, przeszedł w swoim życiu przez piekło! 39 złamań kości, 14 złamań kręgosłupa...

Łukasz Cabaj

Wrodzona łamliwość kości typu V to nie tylko ból i ciągłe złamania, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia! Kruche dzieci muszą chronić się przed światem, bo w przeciwnym wypadku nie przetrwają. Paradoks tej choroby polega na tym, że po złamaniach pacjent musi się oszczędzać, a wtedy zanikają mięśnie. Kości bez osłony mięśniowej są jeszcze bardziej narażone na złamanie – koło się zamyka, dziecko cierpi i przepada w otchłani cierpienia i czekania na cud. 

Łukasz Cabaj

Brak mięśni, naturalnego amortyzatora dla kręgosłupa, przyczynił się do zwiększonych urazów kręgosłupa, które następowały po sobie w bardzo szybkim czasie. Były to patologiczne złamania kręgosłupa, samoistne przy kichaniu, kaszlu, czkawce. Pod gorsetem pojawiła się marskość tkanek, rany, odleżyny. Tak nie wygląda życie 13-latka! Jeśli teraz nie pomożemy, za chwilę może nie być już, o co walczyć.

Ciągłe powtarzające się złamania, które w dodatku coraz gorzej się zrastają, doprowadziły tego chłopca do katastrofy! Problemy neurologiczne wywołane uciskiem kręgosłupa na nerwy spowodowały lawinę złych wydarzeń. Łukasz przestał kontrolować procesy fizjologiczne.

Całkowite unieruchomienie, w ciągu 3 lat doprowadziło moje dziecko do wózka inwalidzkiego, a następnie przykuło go do łóżka. 

Łukasz Cabaj

"Łukasz leżał, nie chodził, bardzo cierpiał. Ulgę przynosiły mu tylko duże dawki morfiny. W Gdańsku podjęto się odbudowy kości Łukasza poprzez wlewy dożylne leków z grupy bisfosfonianów. Niestety, leki te wywołały u dziecka padaczkę jako skutek uboczny niskich parametrów wapnia i wit. D3. Kiedy wydawało nam się, że nie ma już nadziei, pojawiło się światełko w tunelu.

Dla Łukasza jest jedna, jedyna szansa! 

Operacja kręgosłupa i specjalistyczne leczenie w szpitalu dziecięcym Nemours Alfred I. duPont w Wilmington w USA. 10 marca 2018 roku wylecieliśmy z synem do Stanów na leczenie. Planowana operacja kręgosłupa nie odbyła się z powodu zbyt słabych i rozmiękczonych kręgów i kości. Amerykańscy lekarze nie kryli rozczarowania i przerażenia stanem zdrowia mojego dziecka. Podjęli się odbudowy mięśni Łukasza. Podczas pobytu w amerykańskiej klinice, reaktywowano mięśnie poprzez intensywną 2-miesięczną rehabilitację. Po tym czasie Łukasz zaczął chodzić – szok!

Obie kończyny dolne zostały zoperowane poprzez wstawienie śrub i prętów, których zadaniem było wyprostowanie wygiętych kończyn, a nade wszystko stabilizacja, aby Łukasz po pionizowaniu i przy tak miękkich kościach nie złamał się. Rozpoczęte leczenie w USA przyniosło spektakularne rezultaty. Łukasz wrócił do Polski na stojąco, zaczął ponownie chodzić! Było widać to szczęście w jego oczach. 

Teraz musimy wrócić do USA. Operacja była już zbyt długo odkładana. Kręgosłup w każdej chwili może się złamać ponownie, uszkadzając rdzeń kręgowy – wtedy nastąpi porażenie i dla Łukasza nie będzie już ratunku.  

Łukasz Cabaj

Plan leczenia Łukasza jest następujący: wlewy dożylne leku odbudowującego jego kości, niedostępnego w Polsce (pamidronate Aredia), podawanego co 13 tygodni przez okres 5 lat oraz operacja kręgosłupa. Po zakończonym leczeniu kości Łukasza przestaną się łamać, a on będzie miał perspektywy na normalne życie. 

Aby operacja kręgosłupa była możliwa, potrzebujemy zebrać 700 tysięcy złotych! Czasu mamy niewiele. Żyję w świadomości, że jeśli Łukasz nie przejdzie teraz operacji, wróci na wózek. Błagam Was, pomóżcie mojemu dziecku normalnie żyć!"

Mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 38 933 osoby
2 157 234,36 zł (103,26%)