Pomoc dla Łukasza – zabierzmy odrobinę bólu i ułatwmy jego codzienne życie!

Zbiórka zakończona
Zbiórka na cel
Zabieg metodą Ulzibata – fibrotomia

Łukasz Klepaczka, 11 lat

Skierniewice, łódzkie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Zakończenie: 23 Lipca 2019

Łukasz urodził się w 26 tygodniu ciąży jako wcześniak. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, z powodu którego zmaga się z niedowładem lewej strony ciała i przukurczem lewej stopy. Od trzeciego roku życia, Łukasz jest rehabilitowany. Dodatkowo 3 lata temu okazało się, że Łukasz ma uszkodzony słuch – wpływa to negatywnie na rozwój mowy.

Obecnie Łukasz ma 10 lat, szybko rośnie – pojawiło się zagrożenie skrzywienia stawów biodrowych i kręgosłupa. Chłopiec został zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego z zastosowaniem metody Ulizbata w Krakowie. Opiera się ona na usunięciu lokalnych przykurczów mięśni lub zespołu bólowego. Usunięcie przykurczów mięśni i bólu pozwala na znaczny wzrost zakresu ruchu, na uzyskanie nowych lub poprawę poprzednich umiejętności motorycznych. Zwiększenie ogólnej aktywności ruchowej stymuluje rozwój umysłu, rozszerza zakres możliwości oraz podnosi poziom czynności samoobsługowych.

Zabieg zostanie przeprowadzony 28 lipca w Krakowie. Kilka dni wcześniej trzeba zakończyć zbiórkę, by przelać środki. Prosimy o pomoc, bo czasu mamy niewiele, a ten zabieg to ogromna szansa dla Łukasza!

Pomogli

Ładuję...