Wypadek pozbawił mnie nogi, ale ja się nie poddaję!

Maciej Stoltmann

Wypadek pozbawił mnie nogi, ale ja się nie poddaję!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0171439
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Proteza lewej nogi

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Maciej Stoltmann, 21 lat
Człuchów, pomorskie
Stan po wypadku - amputacja lewej nogi
Rozpoczęcie: 4 Stycznia 2022
Zakończenie: 19 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Dopiero co skończyłem 20 lat, młodość, szanse i możliwości przede mną. Wypadek we wrześniu 2020 roku dość pokiereszował moje życie.

Wypadek na motorze odbił się na całym moim życiu – straciłem lewą nogę. Amputacji dokonano w połowie uda. Gdy dowiedziałem się, że odjęto mi nogę, nie zdawałem sobie sprawy ile trudu będę musiał sobie zadać, by nauczyć się żyć na nowo. Nie chciałem się załamywać – jestem młody, sprawny – wierzyłem, że dam sobie ze wszystkim radę.

Powrót do domu był moim pierwszym zderzeniem z niepełnosprawnością – wejście po schodach pokazało mi, że wcale nie będzie tak łatwo. Wiedziałem, że jeśli pokonam te schody, pokonam też inne przeszkody, które staną na mojej drodze. Na szczęście mam przy sobie kochającą i wspierającą rodzinę – w gorszych momentach oni są moją siłą.

Po długiej rehabilitacji otrzymałem pierwszą protezę. Myślałem, że problemy się rozwiążą, lecz nic bardziej mylnego. Proteza bardzo się zużywa, szczególnie lej i stopa karbonowa. Przy moich możliwościach finansowych nie dam rady sam opłacić kosztów związanych z wymianą. Kwota naprawy do prawie 30 tysięcy złotych.

Maciej Stoltmann

Gdybym mógł odwrócić bieg wydarzeń, przewidzieć konsekwencje, być może nie prosiłbym dziś o pomoc. Jednak wypadków nikt nie planuje... Mogą się zdarzyć każdemu. Dzisiaj mogę jedynie pokazywać młodym ludziom, że bez względu na wszystko warto się starać i walczyć o swoje!

Maciek

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0171439
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki