Operacja już pod koniec września! Pomóż naprawić nóżkę Madzi!

Magdalena Grabarczyk
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Operacja stopy, but ortopedyczny, opatrunki

Magdalena Grabarczyk, 8 lat
Gdańsk, pomorskie
Stopa końsko-szpotawa
Rozpoczęcie: 21 Sierpnia 2019
Zakończenie: 18 Września 2019

Rezultat zbiórki

Kochani,

Madzia jest już po operacji. Choć bardzo się denerwowaliśmy, zabieg przebiegł pomyślnie. Nie byłoby to możliwe bez Waszego wsparcia. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim za pomoc i przekazane pieniądze.

Magdalena Grabarczyk

Córeczka obecnie ma założony gips długi, który będzie zmieniany 29 października w Wiedniu na krótki do kolana. Ten zaś będzie zdjęty 12 listopada. Wierzymy, że teraz będzie już tylko lepiej i nasza Madzia będzie mogła cieszyć się dzieciństwem tak, jak inne dzieci!

Opis zbiórki

Jeszcze w ciąży wiedziałam, że Madzia - jedna z bliźniaczek urodzi się z wadą. Z jednej strony, to dla rodzica szok, ale z drugiej czas, żeby oswoić się z diagnozą, zaplanować leczenie… Nastawić się na walkę o zdrowie! Zdrowie córeczki, za które trzeba zapłacić ogromne pieniądze. Mamy czas tylko do 20 września, żeby przelać pieniądze za operację... Pomocy!

Magdalena Grabarczyk

Podczas badania USG lekarka nie mogła dojrzeć prawej stópki córeczki. Przy kolejnym badaniu okazało się, że Madzia ma stopę końsko-szpotawą. To trochę tak, jakby była ona złamana i wykręcona do środka. Czekaliśmy na dzień porodu ze ściśniętym sercem, pełni strachu i obaw.

Pierwszy raz nóżkę Madzi na całej jej długości lekarze włożyli w gips kiedy miała dwa miesiące. Lekarze zmieniali opatrunki i zakładali nowe i tak przez prawie rok. Potem były dwa zabiegi przecięcia ścięgna Achillesa i uwolnienie tylnego stawu skokowego. Madzia nosiła też przez 23 godziny na dobę dwa buciki połączone ze sobą szyną… Dzisiaj już wiemy, że to nie była właściwa metoda leczenia, a córeczka w tym czasie naprawdę wiele wycierpiała. 

Magdalena Grabarczyk

Ciężko było mi cieszyć się z pierwszych kroków drugiej, zdrowej córeczki, wiedząc, że Madzia, stawiając swoje, czuje ból. Niestety, zabieg nacięcia ścięgna, gips i rehabilitacja nie zmniejszyły wady u córeczki. Maleństwo stale się potyka, skarży się również, że boli ją stópka i plecy. Do tego prawa stopa jest o 2 cm krótsza od drugiej. 

Madzia pilnie potrzebuje operacji. To jej jedyna szansa, by mogła chodzić bez problemów. Bez tego zabiegu problemy córci z kręgosłupem i biodrami mogą być z czasem jeszcze większe. W Polsce możliwości leczenia już się wyczerpały, dlatego postanowiliśmy szukać ratunku za granicą. Naszą ziemią obiecaną okazała się Austria. 

Magdalena Grabarczyk

Prof. Radler z kliniki w Wiedniu specjalizuje się w naprawie takich stóp jak naszej Madzi. Zabieg jest bardzo kosztowny, a do tego doliczyć trzeba jeszcze gips i specjalny but, który utrwala korekcję. Mąż jest na rencie, sam też czeka na operację kręgosłupa... Nie jesteśmy w stanie finansowo podołać temu wyzwaniu. Jako rodzice niczego nie pragniemy bardziej, jak tylko zobaczyć uśmiech na twarzy naszej córeczki, kiedy stawiać będzie swoje kroki bez bólu i cierpienia. Tylko z twoją pomocą to się może udać! Proszę, pomóż mojej córeczce dobrze przejść przez życie!

Małgorzata, mama

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki