Dodatkowy chromosom szczęścia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 42 osoby
1 600 zł (100%)
Zbiórka na cel
spełnienie marzenia - zakup podwieszanego kosza ze stelażem

Maja Bianga

Wejherowo, pomorskie

zespół Downa, wada serca

Rozpoczęcie: 12 Lipca 2016
Zakończenie: 26 Lipca 2016

Podwieszany kosz ze stelażem i zabawki dla Mai

4-letnia Maja z Wejherowa ma zespół Downa, a dodatkowo cierpi na wadę serca. Maja to urocza, wesoła, ukochana przez swoich rodziców dziewczynka. Bliscy  robią wszystko, aby kilkulatka była jak najszczęśliwsza pomimo swoich ograniczeń. Pierwsze dwa lata to była walka, walka o jej życie i zdrowie. O jej jak największą sprawność. Dzisiaj dziewczynka ma niecałe 4 latka i wszystkich urzeka swoim sposobem bycia. Jest bardzo żywa i uczuciowa. Potrafi kochać bezinteresownie. Rozwija się wolniej i wolniej się uczy, ale rodzice cieszą się z każdego jej sukcesu. 1,5 roku temu zaczęła chodzić. Próbuje też mówić, ale na razie są to tylko pojedyncze słowa. Problem stanowi obniżone napięcie mięśniowe i pierwotny niedobór odporności. Serduszko musi być także pod stałą kontrolą lekarską, ponieważ nie wszystkie wady udało się wyeliminować podczas dwóch operacji.

Maja uwielbia się huśtać, dlatego kosz ze stelażem to prezent wymarzony. Dziewczynka lubi także zabawki, które można pchać, wszelkiego rodzaju proste układanki. Wszystko to było jej marzeniem.

Fantazje Mai zrealizowały się podczas Podróży Spełnionych Fantazji, kiedy odwiedziliśmy ją wraz z wolontariuszami z Kanady. Kilkulatka czekała na nas w domu z rodzicami, bratem i kuzynką. Nie wiedziała oczywiście, czego się spodziewać, ale gdy pojawiliśmy się w jej domu, biegała od jednej do drugiej osoby, rozdawała „piątki” i całusy. Od razu rozpoczęliśmy otwieranie prezentów. Najpierw były pojazdy „do pchania”, następnie inne zabawki, klocki i lalka interaktywna. Potem przyszedł czas na główną niespodziankę, czyli podwieszany kosz ze stelażem, który czekał w pokoju obok. Po złożeniu go, Maja od razu usiadła i chciała się pobujać. Była przeszczęśliwa!

Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, dzięki którym marzenie 4-latki o bujanym koszu stało się rzeczywistością!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 42 osoby
1 600 zł (100%)