Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do profilu Potrzebującego
Pokaż Ukryj

❗️Ponad 5 mln zł za zdrowie Mai z The Voice of Poland! Musimy ją uratować!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 57 641 osób
3 045 594 zł (105,31%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0057760 Maja
Zbiórka na cel
Operacja stabilizacji i resekcji kręgosłupa w Nowym Jorku

Maja Kapłon, 25 lat

Szymanów, mazowieckie

Zaawansowana postępująca ze względu na pękniętą stabilizację skolioza idiopatyczna o charakterze dwułukowym piersiowo-lędźwiowym. Garb żebrowy, wał lędźwiowy

Rozpoczęcie: 24 Października 2019
Zakończenie: 3 Marca 2020

Od mojej 20. operacji mija niedługo drugi miesiąc. W życiu nie pomyślałabym, że moje życie kiedykolwiek aż tak się zmieni. Zmieniło się moje ciało, urosło około 10 cm i uścieliło nowe miejsce na płuca, które teraz mogą bez strachu się napełniać, dla żołądka, który pracuje teraz, jak trzeba i dla serca, które się nie gniecie. Pierwszy raz w życiu wiem, jak to jest oprzeć się całymi plecami na krześle. Wiem, jak to jest głęboko oddychać. Ale co najpiękniejsze wiem, jak to jest żyć, nie bojąc się o to, że oddechu może zabraknąć. Dużo zmieniło się wewnętrznie.

Maja KapłonGdzieś rodzi się nowa radość, zasiedliło się na stałe przekonanie, że dookoła jest wiele ludzi, którym na mnie zależy, mimo że się nawet dobrze nie znamy. Przeszłam i wciąż przechodzę ciężką drogę, ból towarzyszyć będzie jeszcze przez jakiś czas, czuć będę także „ciężar” prętów i naciągnięcie ścięgien i mięśni, które wcześniej były pokurczone przez dobre paręnaście lat.

Gdybym miała cofnąć czas, wszystko zrobiłabym tak samo - zaufała tym samym ludziom, podjęła te same decyzje. Dziękuje przyjaciołom za wsparcie w trudnych chwilach, dziękuje wszystkim ludziom, którzy zajrzeli tu na Siepomaga, dali mi cząstkę swojego serca i wsparli moją walkę o życie. Macie piękne serca i zrodziliście we mnie wiarę i pieką międzyludzką miłość w innym wymiarze niż kiedykolwiek wcześniej.  

Maja Kapłon
Zdjęcie w bluzce, którą dostałam po powrocie od grupy Facebook „Skolioza Polska”. Przedstawia mój kręgosłup i pręty teraz. 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 57 641 osób
3 045 594 zł (105,31%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0057760 Maja