Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Moje nóżki tracą moc!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 202 osoby
10 450 zł (46,23%)
Zbiórka na cel
Zakup ortez do chodzenia

Maja Niedźwiecka , 9 lat

Wrocław , dolnośląskie

Rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, stopy końsko-szpotawe

Rozpoczęcie: 16 Stycznia 2015
Zakończenie: 7 Kwietnia 2015

Dziękuję Wam za okazaną troskę, wsparcie i pomoc materialną dla mojej Córki Mai, która od urodzenia zmaga się z następstwami rozszczepu kręgosłupa oraz przepukliny oponowo-rdzeniowej. Obecnie, po dwóch operacjach, jedyną szansą, aby Maja właściwie i samodzielnie chodziła, było zaopatrzenie jej w specjalistyczne, indywidualnie dobrane ortezy niemieckiej firmy Pohlig GmBH, które udało się zakupić dzięki Waszej pomocy i ofiarności. Każdemu z osobna dziękuję w imieniu Córeczki oraz swoim za okazaną pomoc i życzliwość, dzięki której Maja otrzymała szansę na samodzielność. Doświadczyłyśmy „miłości człowieka do człowieka i Boga względem tych, którzy potrzebują modlitwy i wsparcia materialnego”. Zawsze będziemy w modlitwach pamiętały o tym wielkim darze okazanym nam przez Wasze Ręce.

W niemieckim Traunstein (Centrala firmy Pohlig GmBH) nowe „buciki” Maja miała robione w okresie 13-17.04.2015 roku. Przyjęto nas, jak i wszystkich innych Pacjentów, bardzo serdecznie. Pierwszego dnia pobrano Mai gipsowe miary, pomierzono nóżki i wszystkie kąty, do wykonania ortez, Maja wybrała także wzór - w serduszka. Prawa ortezka, krótka, była idealnie dopasowana, lewa musiała być poprawiona (pobrano raz jeszcze miarę gipsową). W czwartek od samego rana byłyśmy w Pohligu, kolejne przymiarki i pierwsze kroki w obu ortezkach. Od razu Mai było lżej chodzić, bo nie chciała dać sobie ich zdjąć, nawet aby sprawdzić, czy czasem nie pojawiły się jakieś odciski. Dodatkowo zalecono Majeczce pas biodrowy (bandaż), który umożliwia jej lepsze ustawienie bioder i całej lewej nóżki.

Maja, po zaledwie 3-4 godzinach chodzenia w ortezach pierwszego dnia wieczorem, po ich zdjęciu zaczęła „prosto” stawiać lewą stópkę. Nie jestem w stanie opisać słowami tego, co poczułam, łzy płynęły i płynęły… Łzy szczęścia. Również w nocy Maja „spokojnie” spała w ortezkach. Z kompletem nowych „magicznych bucików” (ortezy, wkładki na dzień, wkładki na noc, specjalne skarpety-pończochy, niutony na noc do pełnego wyprostu, buty do ortez) wróciłyśmy bezpiecznie do domku. Ortezki niestety nie są na zawsze, bo Maja rośnie. Kolejna wizyta już za 5-6 miesięcy i kolejne koszty ich wydłużenia, następnie za 5-6 miesięcy nowe ortezy. Koszty są ogromne, ale zrobię wszystko dla mojej Córeczki, aby była jak najbardziej samodzielna.

Na początku czerwca 2015 Maja przejdzie kolejną operację odkotwiczenia rdzenia kręgowego, który jest bardzo napięty i pogarsza jej stan neurologiczny. Wierzę jednak, że operacja, rehabilitacja oraz ortezy pomogą Mai choć na troszkę zapomnieć o chorobie i normalnie się rozwijać oraz korzystać z dzieciństwa.

Dziś z radością mogę powiedzieć, że Maja dzięki Waszej ofiarności, ma możliwość startu, w daj Boże, normalne życie. Jest to wielka radość dla nas, ale to Wy jesteście naszą radością i jej przyczyną.

Jeszcze raz z serca Wam dziękujemy - Maja z Mamą

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 202 osoby
10 450 zł (46,23%)