Nie możemy dłużej patrzeć na to, co choroba robi z jego życiem...

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 77 osób
1 896 zł (2,08%)
Zbiórka na cel
leczenie immunoglobulinami w Kijowie w klinice dr. Malceva

Maksiu Nowakowski, 14 lat

Radom, mazowieckie

Autyzm, przewlekła bolerioza

Rozpoczęcie: 29 Kwietnia 2019
Zakończenie: 30 Grudnia 2019

Zbiórka obejmuje leczenie alternatywne

Poprzednie zbiórki

2 360 zł (47,20%)

54

15.11.2010 - 28.02.2011

54

2 360 zł

15.11.2010 - 28.02.2011

Maksymilian ma 12 lat. Ze szpitala został wypisany jako zupełnie zdrowy noworodek, choć już wtedy można było zaobserwować pewne niepokojące objawy. Podnoszenie główki sprawiało mu dużą trudność, w ogóle nie płakał, ciągle zaciskał pięści. Pediatrzy, z którymi swe obawy chcieli przedyskutować rodzice Maksia, nie zauważali problemu. Kiedy Maksio miał pół roku i nadal nie potrafił przekręcić się z brzuszka na plecki, rodzice udali się do neurologa. Zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Od tamtej pory jest nieustannie rehabilitowany.

Gdy Maksio miał 18 miesięcy, przestał reagować na własne imię, unikał kontaktu wzrokowego, kręcił się w kółko. Stwierdzono autyzm dziecięcy. Maksiu ma także chore jelita, obniżoną odporność oraz wysokie stężenie toksycznych pierwiastków, które organizm, zamiast wydalać, magazynuje w mózgu. Do tego dochodzą problemy z czuciem własnego ciała, obniżone napięcie mięśniowe oraz zaburzenia równowagi.

Maksiu Nowakowski

Świat, w którym żyje, jest zamknięty dla wszystkich, nawet dla jego najbliższych. Maks nie mówi, nie zauważa innych ludzi, często na nic nie reaguje. Wymaga pomocy przy prostych czynnościach. Małymi krokami i ciężką pracą uczy się żyć wśród nas. Walka o zdrowie Maksa oprócz terapii i rehabilitacji to restrykcyjna dieta, która pomaga choć trochę uwolnić go od bólu. Codzienność to walka z nadmiarem bodźców, nieustannym bólem z przewodu pokarmowego, czego skutkiem są często trwające wiele godzin dziennie ataki autoagresji-gryzienie sobie rąk do krwi, uderzanie głową.

Nie chodzi do szkoły, ponieważ z powodu nadwrażliwości słuchowej przebywanie w głośnym pomieszczeniu jest nie do wytrzymania, zwykły dotyk powoduje ból, a uszkodzony wzrok powoduje, że wpada na inne dzieci, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. 

Wtedy też nasilają się ataki agresji i autoagresji-Maks nie rozumie co się z nim dzieje, często przeraźliwie krzyczy, zdarza się, że przez wiele godzin w ciągu dnia. Maks nam nie powie dlaczego, nie potrafi, a my nie wiemy jak mu pomóc.

Próbowaliśmy wielu metod leczenia, terapii, rehabilitacji. Kiedy doszliśmy do ściany, specjaliści nie potrafili nam wskazać kierunku, kiedy wydawało się, że dla dziecka nie ma już żadnego ratunku, pojawiła się nadzieja – Maks został zakwalifikowany na dające nadzieję kilkunastomiesięczne leczenie immunoglobulinami w Kijowie w klinice dr.Malceva. 

Niestety, bez możliwości refundacji, musimy sami zbierać środki na leczenie.  Po wstępnej diagnostyce, wyniki badań nas zaskoczyły. Wykazały uszkodzony układ immunologiczny oraz obecność licznych wirusów powodujących postępującą demielinizację mózgu. Po raz pierwszy została postawiona diagnoza i odkryta przyczyna coraz większych problemów Maksa. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego Maks nie może spać, jaki jest powód przewlekłego bólu i uszkodzeń, które wirusy poczyniły, oraz że jest w takim wieku, że nie można czekać z włączeniem leczenia przeciwwirusowego i podaniu dożylnych wlewów z immoglobulin.

Maksiu Nowakowski

Szanse Maksa na powrót do zdrowia lekarze ocenili na 30%. To bardzo dużo. Maksio dzielnie walczy o każdą nową umiejętność. Nie poddaje się, nie protestuje. Być może kiedyś poczuje potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem. Być może pokona Autyzm. A my rodzice pomożemy mu przejść tę trudną drogę. To dla niego ostatnia szansa.

Mamy nadzieję, że nie jest za późno. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie. Wspólnymi siłami możemy sprawić, że koszmar przeżytych lat się zakończy, że jeżeli nie w pełni, to w części Maksa mózg odzyska utracone funkcje. Jednak, choć oboje pracujemy, sami nie udźwigniemy tak ogromnych kosztów. Jeżeli Państwo możecie, pomóżcie mu uwolnić się od cierpienia. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą najmniejszą darowiznę.

Ładuję...

25 zł

LOGPOL GmbH

5 zł

Mondent

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 77 osób
1 896 zł (2,08%)