Niemożliwe - Możliwe

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 67 osób
2 711,25 zł (54,22%)
Zbiórka na cel
zakup łóżka podnoszonego z materacem antyodleżynowym, materaca oraz wózka

Maksymilian Woźniak

Trąbki, małopolskie

czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe

Rozpoczęcie: 22 Listopada 2012
Zakończenie: 22 Lutego 2013

Maksymilian ma 19 lat. Od urodzenia cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, przez co wymaga stałej, całodobowej opieki i specjalistycznej rehabilitacji.

Chłopiec wychowywany jest tylko przez matkę, ponieważ jego tata zmarł kilka lat temu. To na barkach Pani Marii (mamy Maksa) spoczywa opieka nad Maksem - Całodobowe czuwanie nad synkiem jest niezwykle wyczerpujące, ale chcąc być dobrą matką, staram się zapewnić synowi stałą i rzetelną opiekę, na jaką zasługuje. - mówi Pani Maria.

Sytuacja mieszkaniowa i materialna rodziny jest bardzo zła - utrzymują się z zasiłku i niewielkiej wypłaty starszej córki. Pieniędzy nie starcza na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji i leczenia Maksa. Problemem są również dojazdy na rehabilitację. Rodzina nie posiada swojego samochodu, a poruszanie się autobusami jest praktycznie niemożliwe ze względu na ciężar wózka i jego wielkość. Maksa tylko od czasu do czasu odwiedza profesjonalny rehabilitant. Dlatego pozostaje codzienna rehabilitacja domowa w wykonaniu Pani Marii.

Maks raz w tygodniu uczęszcza na zajęcia rewalidacyjno– wychowawcze w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, gdzie uczy się komunikować z otoczeniem, ćwiczy motorykę oraz rozwija swoje umiejętności poznawcze. Nie jest to wiele, ale mama chłopca cieszy się z każdej możliwości rozwoju dla swego syna.

Nie trzeba tłumaczyć, że rodzinie bardzo potrzebna jest pomoc. Chcemy zebrać 5.000 zł na zakup łóżka podnoszonego z materacem antyodleżynowym, materaca z kaszy gryczanej, materaca do rehabilitacji oraz wózka. Pani Maria nie jest w stanie odłożyc tak dużej sumy pieniędzy, dlatego prosimy o szczodry gest lub życzliwe słowo, aby to co niemożliwe stało się możliwe.

"Tyle człowiek wart, ile drugiemu może pomóc”
 Julian Aleksandrowicz
 

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 67 osób
2 711,25 zł (54,22%)